×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vizesi, Edirne

Meksika Vize Başvuru Merkezi, Edirne

Edirne ve çevresinde bulunan ve Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, Meksika’ya girebilmek için vize alması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hizmet ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri kısa süreli Meksika vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Meksika vizesi almalıdır.

Edirne ve çevresinde bulunan kişiler Meksika vize başvurularını Meksika Edirne Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Uzun süreli Meksika vize başvurusu yapacak olan ve Edirne çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını, Meksika Edirne Büyükelçiliği’ne yapabilir.

Edirne’nin çevresinde bulunan Türk vatandaşları Meksika vize başvurularını Meksika Edirne Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapabilir. Bunun yanında Edirne ve Edirne çevresinde ikamet eden kişiler Meksika vize başvurularını, Meksika Edirne Büyükelçiliği’nin yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapabilir.

Edirne ve çevresinde ikamet eden ve Meksika’ya seyahat edecek kişiler, vize başvurularını online olarak yapabilmektedir. Meksika e-vizesini sadece Umuma Mahsus Pasaport sahipleri alabilir.

Edirne ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları, Meksika vize başvurusu için randevu almasına gerek bulunmamaktadır. Ancak Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapılacak başvurularda randevu alınmalıdır.

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp