×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vizesi, Çanakkale

Meksika Vize Başvuru Merkezi, Çanakkale

Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, Meksika’ya girebilmek için vize alması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri kısa süreli Meksika vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi olan Türk vatandaşları Meksika vizesi almalıdır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 30 güne kadar Meksika e-vizesi alabilir.

Çanakkale ve çevresinde yer ikamet eden kişiler, Çanakkale Meksika vize başvurularını aşağıdaki şekilde yapmaktadır.

  • Çanakkale ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir.
  • Çanakkale ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş acentelere yapılmaktadır.
  • Çanakkale ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.
  • Çanakkale ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu internet üzerinden yapabilmektedir.
  • Çanakkale ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları uzun süreli vize başvurularını Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır.

Çanakkale ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları, Meksika vize başvurusu için Meksika Konsolosluğu’na yapılacak başvurularda randevu alınması gerekmektedir. Ancak acenteler ve vize başvuruları ile yapılacak başvurularda randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır. Çanakkale vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli belgeler ile vize başvurusu yapabilmelidir.

Meksika Vizesi Çanakkale Nasıl Alınır?

Meksika'ya seyahat eden herkesin vize alması gerekir. Meksika vizesi ihtiyacı olanların Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğuna gitmeleri gerekmektedir. Vize başvurusu için Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'na gitmeden önce, Meksika'ya yapacakları gezinin amacını belirtmeleri ve uygun vize kategorisine başvurmaları gerekmektedir.

Meksika vizesine başvurmak için öncelikle Çanakkale'deki Meksika Konsolosluğu'ndan randevu almanız gerekmektedir. Daha sonra Başkonsolosluğun belirlediği gün ve saatte Başkonsolosluğa gelmelisiniz. En önemli ihtiyaçlardan biri de bu. Ayrıca vize başvurusunda bulunacak kişi, gerekli evrakların tamamının eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmalıdır. Meksika vizesine başvururken ayrıca vize ücreti ödemeniz gerekir. Meksika vize başvurusu evraklarının Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğuna gönderilmesi gerekmektedir.

Konsolosluk ücretleri konsolosluklar tarafından belirlenir ve değişebilir. 50 $ vize ücreti gereklidir. Kış aylarında seyahat etmeyi planlayanlardan 60 dolara kadar vize ücreti alınabilir. 6-12 yaş arası çocuklardan 35$ vize ücreti alınırken 0-6 yaş arası çocuklardan vize ücreti alınmaz.

Vize başvurusunun işlem süresi, talep edilen vize türüne göre değişmekle birlikte genellikle bir ila otuz gün sürer.

Türkiye'den vize talebinde bulunan kişilerin Meksika'ya giriş yapabilmeleri için vize kartı almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Hususi (yeşil) pasaport hamillerinin Meksika'yı ziyaretleri için altı ay içerisinde 90 günden fazla kalmamaları kaydıyla vizeye ihtiyaçları yoktur. Meksika'yı ziyaret etmeden önce, genel (bordo) pasaport hamilleri vize almalıdır.

Meksika Çanakkale Vize Randevusu

Meksika ziyaretçileri oraya seyahat etmeden önce vize almalıdır.

Meksika vizesine başvurmak istiyorsanız, Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'ndan randevu alınız. Meksika vizesi randevusu almak için Meksika temsilciliğinin resmi web sitesini ziyaret edin. Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'ndan vize randevusu alanların gerekli ve uygun tüm evrakları önceden hazırlayarak randevu saatinde ibraz etmeleri gerekmektedir.

Web sitesi üzerinden Çanakkale Meksika Başkonsolosluğu'na vize randevusu alan ancak gelmeyen kişilerin vize başvuruları reddedilebilir. Randevu almama nedenleri Meksika'nın Çanakkale Başkonsolosluğu'na bildirilir ve konsolosluğun reddedilmesi durumunda online olarak yeni bir randevu alınması gerekir.

Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'ndaki vize randevunuzu kaçırırsanız, başka bir Meksika seyahati planlayan kişiler için gecikmelere neden olabilir. Bu durumda vize başvurusu için gerekli belgelerin geçerlilik süresi dolabilir. Sonuç olarak, belgelerinizi yeniden düzenlemeniz gerekebilir.

Meksika Çanakkale Vize Başvurusu

Meksika vizesine başvurmadan önce, Meksika'yı ziyaret etmek isteyen kişiler öncelikle seyahat yerlerine karar vermelidir. Seyahatin amacına uygun bir vizeye başvurmak ve vize almak çok önemlidir. Seyahat dışındaki nedenlerle Meksika'yı ziyaret etmek isteyen kişilerin vize başvuruları geri çevriliyor. Meksika'yı ziyaret etmeyi planlayanlar veya anakkale civarında yaşayanlar, Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'na vize başvurusunda bulunabilirler.

Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'na vize başvurusu için randevu almanız ve belirtilen saatte gelmeniz gerekmektedir. Vize randevu tarihine kadar, Meksika vizesi için gerekli tüm belgeler tamamlanmalıdır. Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu oluşturulan ve teslim edilen belgeleri alır.

Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'na vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlar: Meksika'ya seyahat eden herkes, ülkede kaldıkları süre boyunca geçerli bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır.

Çanakkale'deki Meksika Başkonsolosluğu'nda vize başvuru sahiplerinin tüm seyahat masraflarını karşılayabileceklerine dair mali kanıt sunmaları gerekmektedir.

Meksika vize başvurusunda kullanılacak vize belgelerinin üzerindeki tarihlerin güncel olması gerekmektedir.

Meksika Vizenizi Çanakkale’den Almanızın Kolay Yolu

Meksika vizesi başvurusu yapmak isteyen Çanakkale ve çevre bölgelerden gelenler rahatlıkla başvuru yapabilecekler.

Meksika vize işlemlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için Çanakkale vize danışmanınızı aradıktan sonra 1 ila 2 iş günü içerisinde Meksika vizenizi alabilirsiniz.

Meksika vize başvurunuzu sizin için halledeceğiz ve vizenizi zamanında almanızı garanti edeceğiz.

Meksika vize işlemleri için Meksika Büyükelçiliğine kişisel bir başvuru gerekmediğinden, ilgili belgeleri danışmanınıza e-posta ile iletebilirsiniz.

Çanakkale'deki Meksika vize işlemleri parmak izi veya mülakat gerektirmediği için başvurunuz sizin adınıza hızlı bir şekilde işleme alınabilmektedir.

Meksika vize başvuru süreci bölgesel olarak ön yargılı olmadığı için Türkiye'nin her yerinden hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde Meksika vizesine başvurabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Geçerli bir pasaport gereklidir (6 ay geçerli ve iki boş sayfa)

Vize işlem ücretinin ödendiğini onaylayan makbuz

Meksika'ya gidiş-dönüş havayolu ve otel düzenlemeleri mevcut olmalıdır

Seyahat sağlık sigortası ile tüm Meksika tatiliniz için teminat gösterilmelidir

iki biyometrik fotoğraf

Ayrıca vize başvuru formu ve ehliyetinizin bir kopyası

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp