×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vizesi, Gaziantep

Meksika Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep

Meksika’ya seyahat edecek ve Gaziantep çevresinde ikamet eden Türk vatandaşlarının, Meksika’ya girebilmek için Meksika vizesi alması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri kısa süreli Meksika vizesinden muaftır. Ancak uzun süreli Meksika vizesi almalıdır. Umuma Mahsus Pasaport, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi olan Türk vatandaşları Meksika vizesi almalıdır. Ayrıca Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 30 günlük e-vize alabilir.

Gaziantep ve çevresinde ikamet eden ve Meksika’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının, Meksika vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Gaziantep Meksika vize başvurusu, Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika Konsolosluğu tarafından Gaziantep ve çevresinde yetkilendirilmiş acenteler ve vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Gaziantep ve çevresinde Meksika vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşları, Meksika vize başvurularını internet üzerinden yapmalıdır.

Gaziantep Meksika vize başvurusu için randevu almanız gerekebilmektedir. Bunun için Gaziantep’te Meksika vize başvurusunu ne şekilde yapacağınız önemlidir. Bazı Meksika vize başvuru merkezleri; Gaziantep çevresinde randevu isterken, bazı Meksika vize başvuru merkezleri randevu istememektedir. Meksika temsilciliklerine yapılacak başvurularda randevu alınması gerekmektedir.

Gaziantep Meksika vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayarak, Meksika vize başvurusu yapılacak yere teslim edilmelidir. Belgeler teslim edildikten sonra Meksika vize başvurunuz incelemeye alınır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp