×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Ankara Büyükelçiliği

Meksika Ankara konsolosluğu, Meksika vatandaşlarının sosyal ve hukuki tüm haklarını koruyan gerektiğinde güvenliğini sağlamayı amaçlayan resmi bir makamdır. Türkiye’de yaşayan Meksikalılar gibi Meksika’da yaşamını sürdüren Türkler de konsolosluktan aynı şekilde yararlanır. Meksika konsolosluğu vize başvurularını hem Türk hem de Meksika vatandaşları müracaat edebilmektedir. Vize türüne göre süreç değişkenlik göstermektedir. Bunula birlikte konsolosluk Türkiye’de yaşayan Meksikalılara özel olarak resmî belge hazırlayabilmektedir. Özellikle doğum, evlilik ve ölüm belgeleri konsolosluk imza yetkisi ile resmileştirilmektedir. Böylece düzenlenen her belge hem Meksika’da hem de Türkiye’de resmi kayıtlara geçmektedir. Konsolosluk ayrıca Meksika ve Türk vatandaşlarının evlenme ve yahut boşanma işlemlerinin sonuca ulaşmasında onay vermektedir.

Meksika ve Türk uyruklu vatandaşlar ülke sınırlarında herhangi bir suça karışması halinde konsolosluk gereken sorumluluğu alarak adlı dosya takibi yapar. Meksika konsolosluğu telefon numarası ile tüm sorularınıza cevap bulabilmeniz mümkündür. Vize, pasaport ve birçok resmi işlenin sağlanmasında konsolos yetkilileri yardımcı olacaktır. Meksika konsolosluğu adresi önemli evraklarınızın posta aracılığı ile makama ulaşmaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği 2022

Meksika'nın Türkiye dış temsilcisi olarak görevlerini yürüten Meksika Büyükelçiliği, Meksika Hükûmeti Ankara’da en üst düzey temsil eden resmî kurumdur. Ankara Meksika Büyükelçiliğinin, devletini temsil etmesi yanı sıra Türkiye’de yaşayan vatandaşının hakkını koruyup gözetme doğrultusunda görevini sürdürmektedir. Ankara Meksika Büyükelçiliğinin, Türkiye Cumhuriyeti dışındaki Gürcistan, Kazakistan Cumhuriyetini ve Türkmenistan Cumhuriyetinin dış temsilciliği resmi temsilcilik görevlerini de yürütmektedir.

Meksika Konsolosluğu vize işlemleri için Meksika Büyükelçiliği Konsolosluk vize işlemi bölümüne müracaat edilmesi gereklidir. Ankara Meksika Büyükelçiliğinin vize başvurusu dışında vizeniz ile alakalı akıla takılan konuda sizi bilgilendirir ve konsolosluk işleminde yol gösterici görev üstlenmektedir.
Ayrıca, Meksika Büyükelçiliği Türkiye'de yaşamını sürdüren Meksika topluluk üyesinin birbiri arasındaki bağı pekiştirmek, vatandaşlarıyla yakın iletişim içerisinde olmak ve 2 ülke arasında sürdürülen proje hakkında bilgilendirmeler yapmaktır.
Ankara Meksika Büyükelçiliğinin bu bölgede yaşayan Meksika vatandaşının tam ve güncel veri tabanını oluşturma için hesap oluşturmuştur. Kişisel kayıtın oluşturulabilmesi için Meksika vatandaşından iş birlikleri beklenmektedir. Meksika Büyükelçiliği tarafından ayarlanan bu hesap sayesinde Meksika Dış işleri Bakanlığı ile dış temsilciği olarak görev yürüten Ankara Meksika Büyükelçiliğini ve İstanbul Meksika Konsolosluğunun arasında teması daha etkin kılabilme için oluşturulmaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Hakkında

Meksika Ankara Büyükelçiliği Aziziye Mahallesi Kırkpınar Sokak No:18 Ankara Türkiye hizmetinde adres verir. Büyükelçiliğin çalışma saatleri hafta içi her gün pazartesi ile cuma günleri Arasında 09.00 ile 16.00 saatleri arasındadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği iki ülke arasında gerçekleşecek olan vize talep başvurusu konusunda doğrudan yetkilidir. Vatandaşlar pazartesi ile cuma günleri arasında 9 ve 13 saat aralığında konsoloslukta hazır bulundukları takdirde vize başvurularını bizzat ilgili kişilere iletebilirler.

Ankara Büyükelçiliği Türkiye'de dış temsilci olarak hizmet yürütür. İki ülke arasında resmi protokolde doğrudan söz sahibi olan büyükelçilik Türkiye'de yaşayan Meksika vatandaşlarının haklarını koruyup gözetmek konusunda da önemli bir görev yetkisine sahiptir. Meksika Ankara Büyükelçiliği Türkiye dışında Kazakistan Cumhuriyeti Gürcistan ve Türkmenistan Cumhuriyeti ile de dış temsilcilik görevini sahiptir.

Büyükelçilikten vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların büyükelçilik içerisinde vize işlemleri bölümüne doğrudan müracaat etmeleri gerekir. Meksika Vize başvurusu haricinde vize ile ilgili olarak merak edilen her türlü soru için de yanıt aranması gereken yer yine Ankara Büyükelçiliği olmaktadır. Tüm evraklarınızı bu kuruma teslim ederek rahatlıkla vizenizi alabilirsiniz.

Meksika Ankara Büyükelçiliği ile İlgili 

Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika’nın Türkiye Cumhuriyet içinde bulunan en büyük ve en yetkili temsilciliktir. Meksika’nın Türkiye’de bulunan resmî temsilciliklerindendir. Türkiye’de bulunan bütün Meksika Konsolosluğu, Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı.
Meksika Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ve Meksika arasında ticari, sosyal, siyasal, kültürel ilişkisi düzenlemektedir. Meksika ve Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşının çıkarını gözetmektedir. Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşına evlilik, boşanma, ölüm, doğum, kimlik, ehliyetler gibi işlemde konsolosluk hizmeti vermekte. Ayrıca vergi mükellefiyet olan Meksika vatandaşından vergi tahsil etme yetkisi sahiptir. Bunun yanına Meksika vatandaşına eğitim, sağlık ve hukuk alanına destek olmaktadır.
Meksika Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına vize hizmeti vermekte. Ayrıca Türkiye’de Meksika oturum izni olan diğer ülke vatandaşına da vize hizmetleri vermektedir. Meksika’ya seyahat edeceği olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vize başvurusunu değerlendirmekte.
Meksika Ankara Büyükelçilikleri hafta içi her gün saat 09.00-17.30 arasında hizmet vermekte. Hafta son ve Meksika ve Türkiye resmî tatilinde çalışmamakta.
Meksika Ankara Büyükelçiliği hem Türk vatandaşının vize başvurusunu kabul eder hem de Meksika vatandaşlık bulunan bireyin çeşitli işlemi için hizmet sağlar. Eğer Meksika vatandaşlığı varsa, siz de bu kurumdan hizmetler talep edebilirsiniz. Meksika vatandaşı olarak evlilik, doğum, ölüm kayıt, nüfus işlemi, pasaport ve noter gibi konuda kurumdan destek alabilirsiniz. Türk vatandaşları olarak Meksika turistik vizesi, eğitim vize, Meksika transit vize, uzun süre vize gibi farklı vize türünden kendinize uygun olana başvuruyu yapabilirsiniz.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Randevu

Meksika konsolosluğu işlemi olan ve Ankara civarında ikamet etmekte olan kişiler Meksika konsolosluk işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler işlemleri için randevu gerekip gerekmediğini merak etmektedir. Bu yazıda Meksika Ankara Büyükelçiliği işlemi yapacak olan kişiler için Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları ve Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşları işlem yapabilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde Meksika vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter işlemleri gibi işlemler yapabilmektedir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi gerçekleştirilmelidir. Randevusuz işlem kabul edilmemektedir.

Meksika’ya seyahat edecek ve Ankara civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Randevular Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilerek alınabilmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği randevusu olmadan işlem kabul etmemektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu tarihlerini kaçıran kişilerin işlemi yapılmamaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişiler, işlemleri için Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almalıdır. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alacak olan kişileri işlemlerin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu yapacak olan kişilerin başvuruları randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Randevusu alan kişiler randevu tarihinde gerekli olan vize evrakları ile başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Ancak randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için yeniden randevu almak zorunda olacaktır. Bu durum da başvuru sahibi için hem zaman hem de vakit kaybı anlamına gelmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu Meksika Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği telefon numarası ya da e mail adresi ile iletişime geçerek alınır. Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemleri hakkında bilgi alabileceğiniz iletişim numarası aşağıda verilmiştir.

Telefon numarası: 0 850 346 84 93

Meksika Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Ankara ve çevresinde ikamet eden ve Meksika Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde Meksika vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemleri için gerekli olan evrakları hazırlayarak Meksika temsilciğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar Meksika Ankara Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan Meksika vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter, evrak yenileme, vergi işlemleri gibi işlemleri yerine getirebilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler başvuruları için randevu almalıdır.

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilmektedir. Bunun için vize türü belirlenmeli, Meksika Ankara Konsolosluğu’ndan bize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanarak teslim edilmelidir. Detaylı bilgi için Meksika Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler, Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunabilir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde başvuru yapacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini nasıl yapacağı hakkında bilgi verilmiştir.

  • Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu işlemlerini vize türüne göre değerlendirmektedir.
  • Meksika vize türünü belirleyen kişiler Meksika vize başvurusu için Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi gerçekleştirmelidir.
  • Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alan kişiler randevu tarihine kadar Meksika vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
  • Hazırlanan Meksika vize evrakları randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği yapılan vize başvurularını inceleme ve karar verme yetkisine sahiptir. Başvurular ortalama olarak 1 ile 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda 1 aya kadar uzayabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler, büyükelçilik ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği'ne Nasıl Gidilir?

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne gidecek olan kişiler için “Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini Ankara’ya ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Ankara’nın her yerinden Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlanmaktadır. Kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Meksika Ankara Büyükelçiliği adresi: Aziziye Mahallesi, Pak Sokak, Portakal Çiçeği Residence, No: 1/110, D:Kat: 31, Posta Kodu: 06690 Çankaya/Ankara

Meksika Ankara Büyükelçiliği yakınlarından geçen otobüs hatları:

Hat Adı

Yön

391

Doğantepe 2.Cd.-Ulus-Sıhhiye-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Koza So

303

450.Cd.-Kırkkonaklar-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Sıhhiye-Ulus

304

Kırkkonaklar-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Sıhhiye-Ulus

305

15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Gaziosmanpaşa

114-7

(Öho) Kırkkonaklar-Şenyurt

408

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413

Altınpark-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Çankaya

403-6

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413-7

(Öho) Altınpark-Çankaya

440-5

Pursaklar-Çankaya

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp