×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vizesi Başvuru Formu

Meksika Vizesi Başvuru Formu Hakkında

Meksika’yı ziyaret etmek için vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşlarının Meksika vize başvurusu için, ilk önce Meksika vize başvuru formu doldurması gerekmektedir. Meksika vize başvuru formu doldurmayan insanların vize başvuruları reddedilmektedir.

Meksika Vize başvuru formu, Meksika konsolosluğunun ilgili kişiyi tanımasını sağlar. Bundan dolayı formun hatasız ve noksansız bir şekilde doldurulması son derece önemlidir. Vize başvurusu esnasında teslim edilen evraklar, Meksika vize formuyla eşleştirilir. Belgeler arasında herhangi bir uyuşmazlığa rastlanırsa eğer Meksika vize başvurusu reddedilir.

Meksika vize başvuru doğru şekilde doldurulduktan sonra ilgili kişinin ıslak imza atması gerekmektedir. Böylece Meksika vize başvurusu yapan kişi, vize formuna girdiği bilgilerin doğru olduğunu kabul etmiş olmaktadır. Vize formu İngilizce olarak boş bırakılmadan doldurulmalıdır. Meksika vize başvuru formu doldurulurken şu hususlara dikkat etmekte fayda vardır; Bilgiler noksansız ve doğru şekilde girilmeli, pasaport bilgileri doldurulurken dikkat edilmeli, Meksika konsolosluğunun ilgili kişiyle iletişime geçeceği bilgiler doğru ve eksiksiz doldurulmalı, eğitim durumu ve meslek hakkında detaya inilmeli ve seyahat planı hakkındaki düşüncelerin ve bilgilerin başvuru formunda noksansız bulunması gerekmektedir.

Meksika Vizesi Başvuru Formu İle İlgili

Meksika, Türkiye'den gidecek olan ziyaretçiler için vize talebinde bulunan ülkeler arasında yer alır. Türkiye'den Meksika'ya ziyarette bulunacak vatandaşlar, ülkeye giriş aşamasında görevlilere vizelerini göstermek zorundadır. Güncel bir pasaporta sahip olan vatandaşlar diğer evraklarını da eksiksiz olarak tamamlayarak vize başvuru formunu doldurabilir ve Meksika Konsolosluğu ile iletişime geçerek evraklarının teslim edilmesini sağlayabilir.

Meksika Vize başvurusu için gerekli evrakların teslimi sonrasında vatandaşların başvuruları değerlendirmeye alınır. Değerlendirmede evraklarında herhangi bir eksiklik veya başvuru formunda yanlış bilgiler tespit edilmemesi durumunda vatandaşlar olumlu yanıt alarak Meksika vizesi sahibi olabilirler.

Meksika vize başvuru formu vatandaşların Meksika'ya hangi sebeplerden dolayı seyahat edeceği ve ne zaman Meksika’dan ayrılacaklarına ilişkin en açık bilgilerin yer alması gereken bir formdur. Vatandaşlar bu form içerisinde yer alan bilgilerde bir eksiklik bulunmadan doldurdukları takdirde büyük olasılıkla vize başvuruları olumlu olarak sonuçlanır. Meksika vize başvuru formu doldurmayan vatandaşlar konsolosluk veya resmi acentelerden alacakları başvuru formu örneklerini inceleyerek hatasız bir şekilde başvuru formunu doldurma işlemini gerçekleştirebilirler.

Meksika Ticari Vize Davetiye Mektubu ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Meksika Vizesi Başvuru Formu Hakkında Bilgi

Tüm ülkeler Meksika belgesini kabul ederken vize başvuru formu doldurulması zorunlu tutmuştur. Vize başvuru formu üzerinde yapılan yanlış başvuru sonuçlarına olumsuz etki edebilir.
Meksika vize başvuru yapmayı isteyen umuma mahsus pasaport sahip olan kişi (bordo pasaport) Türk vatandaşları elektronik vize başvurusu yapabilmekte. Elektronik vize başvurusu yaparken verilmiş bilgi doğrudan vize başvuru için kullanıldığı, sunulan evrak olduğu için hata yapılmaları durumuna vize başvurusu reddedilmektedir. Bu nedenle Meksika e-vize formu doldurulurken dikkat olunması gerekli. Hususa mahsus yeşil ve Hizmeti gri pasaport sahipleri kişi Türk vatandaş ise doğrudan Konsoloslukla irtibata geçmeli.
Başvuru formda bulunan maddeye ilişkin bilgi: Başvuru formu İngilizce doldurulmalı.
Şahsi ve kimlik bilgiler hatasız olarak yazılmalı.
Pasaport numarası yanlış yazılsa vize olumsuz sonuçlanması doğrudan etki edebilir.
Posta adresi, telefon bilgi ve e -posta adresi Konsolosluğu sizinle irtibat kuracakları bilgi olduğu için hatasız yazılmaları çok önemlidir.
Başvuru formuna meslek durumu ve çalıştığınız ya da sahip olduğu şirket hakkına detaylı bilgi verilmesi gerekir. Öğrenci bu bölüme öğrenci olduğu yazarak okul ad, adres ve iletişim bilgisi yazmalıdır. Emekli ise bu bölüme yalnızca emekli olduğu yazması yeterlidir.
Seyahat planını hakkında bilgi de bu form bulunmalıdır. Ticari amaçlı seyahatler edecek kişi için varsa davet eden şirket ismi, seyahat amaçları hakkında bilgi eksiksiz bildirilmeli.

   Meksika Vizesi Başvuru Formunu  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp