×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu

Meksika Bodrum Konsolosluğu ile İlgili

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluk, Muğla'nın Bodrum ilçesi içinde bulunmaktadır. Fahri konsolosluğun amaçlarından biri Meksika ile bölge ticari ilişkisini geliştirmektir. Fahri konsolosluk çalışanının ve fahri konsolosluğu için Meksika vatandaşı olma zorunluluğu yoktur. Meksika Bodrum Fahri konsolosluğunun diplomatik ve siyasal yetkisi bulunmamaktadır. Aynı zamanda doğrudan Meksika dış işleri bağlı değildir.
Meksika Bodrum Fahri Konsolosluk, Meksika vatandaşına pasaport, doğum, kimlik değiştirme gibi işlemde yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra Meksika vatandaşının noter işlemini yapmaktadır. Ayrıca Türkiye ve Meksika arasında ticari, kültürel, sosyal, siyasal ilişkisi geliştirmeyi amaçlar. Fakat hiçbir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır.
Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğunun vize başvurusunu kabul etme yetkisine sahip değildir. Meksika vizesi başvurusunu Meksika Büyükelçiliğine veya başkonsolosluğuna yönlendirmektedir. Vize başvurusu yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine ve acenteye yapılmaktadır. Vize başvurusunu değerlendirme yetkisi Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika Başkonsolosluğuna aittir.
Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğunun, hafta içi her gün 08.00- 16.00 saati arasında faaliyet göstermektedir. Türkiye resmî tatili ve Meksika resmî tatilinde hizmet vermemektedir.

Meksika Bodrum Konsolosluğu Hakkında

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu Muğla'nın Bodrum ilçesinde vatandaşlara hizmet verir. Fahri konsolosluğun temel amacı Meksika ile Türkiye Cumhuriyeti arasında gerçekleşecek olan ticari ilişkileri yürütmek ve gelişmesini sağlamaktır. Fahri Konsolosluk çalışanları herhangi bir şekilde Meksika vatandaşı olmak zorunda değildir. Fahri konsolosluk diplomatik ya da siyasi bir konuda herhangi bir etki sahibi değildir. Aynı zamanda bununla birlikte Meksika Fahri Konsolosluğu Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak da hizmet yürütmez.

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu Meksika devlet ile Türkiye Cumhuriyeti arasında herhangi bir resmiyeti bulunmayan temsilciliklerdir. Bu anlamda herhangi bir diplomatik etkisi bulunmayan konsolosluk, vatandaşların gerekli olan vize işlemlerinin başkonsolosluğa iletilmesinde ve diğer önemli evrak işlerini giderilmesinde etkili sahibidir. Fahri Konsolosluğun asıl amacı Meksika ile Bodrum bölgesi arasında gerçekleşecek olan ticari ilişkileri güçlendirmek ve yürütmektir. İki ülke arasında gerçekleşecek olan yeni yatırımlar ve yeni yatırım için doğal alanlar doğrudan Fahri konsolosluklar tarafından takip edilir ve ekonomik anlamda iş birliğini yürütülmesi amaçlanır.

Resmi alanda herhangi bir esprisi bulunmamasından dolayı konsolosluk olarak hizmet veremeyen Fahri konsolosluklar sadece Acil durumlarda belge tavsiyesi gibi noter işlemlerinde getirebilirler. Aynı zamanda vize başvurularında kabul eder ve başvuruları değerlendirmeye almak yerine ilgili koruma yönlendirirler.

Meksika Bodrum Konsolosu Kimdir?

Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri arasında Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Bodrum Fahri Konsolosluğu hakkında araştırma yapan kişiler Meksika Bodrum Fahri Konsolosu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Meksika Bodrum Fahri Konsolosunun kim olduğunu merak eden kişiler için “Meksika Bodrum Fahri Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika Bodrum Fahri Konsolosunun kim olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Fahri Konsoloslukların amacı bölgedeki ticari ilişkileri geliştirmek olduğundan dolayı Meksika Bodrum Fahri konsolosu bölgedeki önemli iş insanları arasından seçilmektedir.

Meksika Bodrum fahri konsolosunun amacı Meksika ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.  Türkiye ve Meksika arasında yeni yatırım alanları ve ticari işbirliklerinin ortaya çıkarılmasını amaçlamaktadır. Gerekli görüldüğünde Meksika vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sağlamaktadır.

Meksika Bodrum Fahri Konsolosu, Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır. Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin vermiş olduğu görevleri yerine getirmektedir. Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’nun diplomatik bir yetkisi bulunmamaktadır.

Meksika Bodrum Konsolosluğu Vize İşlemleri

Meksika’ya seyahat etmek isteyen ve Bodrum çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika seyahatleri için vize almalıdır. Bu yazıda Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

  • Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için öncelikle Meksika seyahat amacına uygun vize türü belirlenmelidir.
  • Meksika turistik vize türü belirlendikten sonra gerekli olan vize evrakları hazırlanmalıdır.
  • Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, konsolosluktan randevu almalıdır.
  • Hazırlanan evraklar Meksika temsilciliklerine randevu tarihinde teslim edilmelidir.
  • Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.
  • Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’n yapılan başvuruları inceleme ve değerlendirme yetkisi Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri gezi, turistik, ticari seyahatleri için 30 gün geçerli olan e-vize başvurusu yapabilmektedir.

Meksika Bodrum Konsolosluğu Vize Başvurusu

Meksika’ya seyahat etmek isteyen ve Bodrum çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika seyahatleri için Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’na yapılacak vize başvuruları hakkında bilgi aşağıda verilmiştir.

  • Bodrum’da ikamet eden ve Meksika’ya seyahat edecek olan kişilerin Diplomatik Pasaportu var ise vize almasına gerek bulunmamaktadır.
  • Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 30 güne kadar e-vize alabilir.
  • Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapabilmektedir.

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’nun istediği evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve yetkililere teslim edilmelidir. Meksika vizesini Bodrum’dan alacak olan kişiler detaylı bilgi için Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçmelidir.

Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler, seyahat amacını evraklar ile kanıtlanmalıdır. Evraklar birbirleri ile karşılaştırılmalı ve uyuşmazlık yaşanmamalıdır.

Meksika Bodrum Konsolosluğu Vize Randevusu

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika vize başvurusu için randevu almalıdır. Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için bu yazıda Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için randevular, Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’ndan alınana randevuların kaçırılmamasına özen gösterilmelidir. Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir.

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alan kişiler, Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu randevu tarihine kadar gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Hazırlanan vize evrakları randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Randevu tarihinde Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri yapılmalıdır.

Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu randevu tarihini kaçıran kişilerin Meksika seyahat planı aksamaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin evraklarının geçerlilik süresi geçebilir. Meksika Bodrum Fahri Konsolosluğu vize süresi geçmiş evrakları kabul etmemektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp