×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vizesi, İstanbul

Meksika'ya yapacağınız  seyahatleriniz için anlaşma gereği Meksika vizesi almanız gerekiyor. Vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti veren şirketimiz danışmanları olarak gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Meksika vizenizi alabilmeniz için yardımcı  oluyoruz. Bizimle iletişim bilgilerimiz doğrultusunda iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

İstanbul ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız  Meksika vizesi başvurunuz için işlemlerinizi Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabiliyorsunuz.  Meksika Konsolosluğu'na yapacağınız vize başvurunuz için şahsen başvuru yapma şartınız bulunmuyor. Meksika Vize başvurusu yapmak istiyorsanız  öncelikle online Meksika vize başvuru formu üzerindeki bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor.

Meksika İstanbul Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

Pazartesi - Cuma: 09:00 – 13:00

Meksika Vize Başvuru Merkezi, İstanbul 

Meksika İstanbul Başkonsolosluk vize ücret ödemesini kredi kartı ile de tahsil etmekte. Meksika Ankara Büyükelçiliği yetkilendirme ve görevlendirme ile faaliyetini sürdüren Meksika İstanbul Başkonsolosluk aynı zamanda Meksika Ankara Büyükelçiliği bağlı olarak faaliyetini sürdürmektedir.
Meksika İstanbul Başkonsolosluğu görev alanında ikamet eden Meksika vatandaşı Meksika İstanbul Başkonsolosluk aracılığı pasaport yenilemek, kimlik yenileme, belge onaylamak, noter işlemleri, nüfus, doğum, evlilik ve konsolosluk işlemi gibi işlemini yaptırabilir. Ayrıca Meksika İstanbul Başkonsolosluğu en önemli görevinden biri de Türkiye ile Meksika arasında ekonomik, ticari ilişkisi geliştirmek için çalışma yapmasıdır. Bu sayede Meksika şirketinin Türkiye sınırı dahilinde rahat bir şekilde çalışabilmek için gerekli ortamı oluşturmak çalışmaktadır.
Meksika İstanbul Başkonsoloslukları Türkiye şirketinin Meksika şirketi ile görüşmesi sağlamak ve onlarla iş birliği yapmasını sağlamak için çeşitli bağlantı oluşturmakla görevlendirilmiştir.
Meksika İstanbul Başkonsolosluk aracılığı Meksika seyahati için gerekli olan vize alabilirsiniz. Ancak bunun için ilk olarak Meksika vize talep formu doldurmanız gerekmekte. Meksika vize talep form online bir form ve online olarak doldurulmakta. Bu form doldururken son derece dikkatli, hatasız, desteklenecek şekilde doldurmak gerekmekte. Aksi takdirde istenilen olumlu yanıtlar alınamayabilir.
Meksika İstanbul Başkonsolosluk vize başvurusu için şahsen başvuru şart aramamaktadır. Bu yüzden size adınıza işlemi herhangi bir danışman firma ya da bir yakınınız yürütebilir. Yakını sizin adınıza Meksika vize başvurunuzu yürütürken vize ücretleri ödeyecektir. Bunun Meksika İstanbul Başkonsolosluğu vize ücreti ödemesi başvuru evrakını teslim ederken vize ödemesi gerekecektir.

İstanbul Meksika Vize Başvurusu Hakkında

İstanbul ve çevresinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Meksika vizesi alması gerekmektedir. İstanbul ve çevresinde ikamet eden Diplomatik sahibi olan Türk vatandaşlarının, kısa süreli Meksika vizesi almasına gerek bulunmamaktadır. Meksika’ya seyahat edecek ve 90 günden fala kalacak olan Türk vatandaşlarının Meksika vizesi alması gerekmektedir. Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaport sahiplerinin Meksika vizesi alması gerekmektedir.

İstanbul ve çevresinde bulunan Türk vatandaşları; Meksika vize başvurularını dört şekilde yapabilmektedir. Meksika vize başvurusu yapılacak olan durumlar şu şekildedir;

  • İstanbul Meksika vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşları; Meksika vize başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir.
  • İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları, İstanbul Meksika vize başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş; İstanbul vize başvuru merkezlerine yapabilir.
  • İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları; İstanbul ve çevresinde yetkilendirilmiş İstanbul seyahat acenteleri aracılığı ile vize başvurusu yapabilir.
  • İstanbul ve çevre illerde vize başvurusu yapan Türk vatandaşları, internet ile vize başvurusunda bulunabilir.

İstanbul vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusu için gerekli olan belgeleri hazırlamalı ve Meksika vize başvurusu yapacağı yere teslim etmelidir.

Meksika İstanbul Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika Elektronik vizesine başvuracaksanız Meksika Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden  başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız durumda kayıt yapmanız ile başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Meksika Konsolosluğu/Elçiliği resmi web sitesi üzerinden elektronik onay sayfası kısmından da Online Meksika Vize Başvuru Formu’na ulaşabiliyorsunuz.  Meksika Vizesi Online Vize Başvuru Formu'nuzu doldururken dikkat etmeniz gerekiyor sizle ilgili soruların yer aldığı bölümleri doğru ve net bir şekilde yanıtlamanız gerekiyor.

Meksika vizesi başvurusu yapacaksanız gerekli evraklar durumunuza ce ziyaret amacınıza göre değişiklik gösterebiliyor. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini öğrenmek için ve detaylı bilgi almak için şubemizi arayıp bilgi sahibi olabilirsiniz. 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp