×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vize Başvurusu Hakkında

Meksika Vize Başvurusu 2022

17 Aralık 2013 tarihinde itibaren Meksika Devleti ve Türkiye Devleti arası vize kolaylığı anlaşması yürürlüke girmiştir. Söz konu tarihten itibaren Meksika seyahatlerinde bulunacak kişinin, Meksika vizesi elektronik onay sistemlerine (EOS) eksiksiz ile doğru bir biçimde bilgi kaydı gerçekleştirmesi halinde Meksika vizesi için elektronik onay alabilmesi mümkün olmaktadır.
Türkiye, Rusya, Ukrayna vatandaşı için geçerli olan Elektronik Meksika Vizesi başvuru sağlayabilme için hava yolu ile Meksika'ya seyahat edilme koşulu geçerlidir. Kısa süre Meksika (30 gün süre-tek giriş) seyahati için geçerli olan Elektronik Meksika Vize için online başvuru SAE sistemlerine kayıtlı turizm seyahat acentesi kanalıyla gerçekleştirmektedir.
Meksika seyahat deniz yolu, kara yolu  ya da başka bir ülkey bağlantı ise; Ankara Meksika Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Konsolosluğuna Meksika vizesi başvurusunda bulunulması gerekecekdir. Meksika Konsolosluğu online Meksika vizesi 30 gün konaklamalı ve tek giriş olarak onaylamaktadır. Meksika vizesi kullanım süre ülke sınırına giriş yapılması ardından başlayacak ve vize geçerliliği süresi sora ermeden ülke toprağından ayrılmış olunması gerekecekdir.

Meksika Vize Başvuru İşlemleri

Meksika seyahatlerinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti, Umuma Mahsus Bordo Pasaport, Hizmeti (Gri) Pasaport, Husus (Yeşil) Pasaport hamilinin, seyahat öncesine Meksika vize yükümlülüğünü yerine getirmesi gerekmektedir. Sadece T.C. Diplomat Pasaport sahibi Meksika vizesi muaftır. Ancak seyahat öncesine pasaport geçerli süresini kontrol etmek koşulu ile Meksika vize almadan ülkeye giriş yapabilir. Geçerli ABD vize sahibi Türk vatandaşının Meksika vizesiz ülkeye girişi serbesttir. Meksika vize olan ve hava yoluyla seyahat eden kişinin uçuş- biniş kartını ülkeye girişte sınır makamına ibraz etmesi gereklidir. Meksika Konsolosluğu başvuru için onay bildirimleri halinde yazılı bildirim çıktısının hem uçağa binme için Hava yolları yetkilisine hem de Meksika giriş kapısında ki Gümrük Muhafaza yetkilisi sunulması zorunludur. Online başvuru sırası sisteme kaydedilen bilgi ile kişisel belgenin eşleşmemesi halinde Meksika'ya uçuş ya da Meksika'ya giriş izin verilmemektedir. Sistemden Meksika vizesi başvurusuna red gelmesi hali Meksika Konsolosluğuna, Meksika'ya seyahat sebeplerine uygun şekilde müracaat edilmesi gerekmekte.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika Konsolosluğu elektronik Meksika vizesi işlemi için gerçekleştirilecek başvuru Meksika Konsolosluğu resmi sitesi elektronik Meksika vizesi başvuru sayfasından yapılmakta. Online Meksika Vizesi Başvuru Formunun dikkatli ile eksiksiz yanıtlanarak işleme konulması durumunda kısa süre de sonuçlanmaktadır. Meksika vizesi başvuru sahipinin pasaport ve kimlik bilgisini elektronik onay sistemine eksiksiz, gerçeğe uygun şekilde giriş yapması önemlidir. Meksika Göçmen Ofisi yetkilisi elektronik vize başvurusu için beyan edilmiş eksik gerçeğe uygun olmayan bilgi, Meksika vize başvurusunun reddedilmesi sebep olmaktadır. Meksika Konsolosluku başvuru için onay bildirimleri halinde yazılı bildirim çıktısının hem uçağa binme için Hava yolları yetkilisine hem de Meksika giriş kapısında ki Gümrük Muhafaza yetkilisi sunulması zorunludur. Online başvuru sırası sisteme kaydedilen bilgi ile kişisel belgenin eşleşmemesi halinde Meksika'ya uçuş ya da Meksika'ya giriş izin verilmemektedir. Sistemden Meksika vizesi başvurusuna red gelmesi hali Meksika Konsolosluğuna, Meksika'ya seyahat sebeplerine uygun şekilde müracaat edilmesi gerekmekte. Meksika Konsolosluğu online Meksika vizesi 30 gün konaklama ve tek giriş olarak onaylamaktadır. 

Meksika Vize Başvuru Şartları

Meksika Konsolosluğu vize başvurusunda başvuru yapan şahsı sunduğu, Meksika vize için gerekli olan evraklar ve belgenin, pasaportta tanımlanan kimlik bilgisine göre düzenlendiğinde emin olması gerekmektedir.
Başvuran kişilerin belgeleri tam ise vize işlemi aynı gün içinde sonuçlanır. (Teknik ile elektronik problemin olmaması halinde)
Meksika vize, sadece Meksika'ya seyahat edebilmek imkanı vermektedir. Ancak ülkelere giriş hakkı sağlamamakta. Meksika toprakına girmek, tamamıyla Göçmen ve Sağlık yetkilisinin kararına bağlıdır.
Meksika Konsolosluku vize bölüm, başvuruları incelerken bazı özel durumda daha fazla bilgi ve ek evrak talep edebilmekte.
Meksika Konsolosluku şahsi vize başvurusunu randevuyla teslim almakta. Meksika Konsolosluku vize bölüm, müracaatları hafta içi Pazartesi'den Cuma'ya 09:00 -13:00 saati arasında kabul etmekte.
Meksika vize almış olmak, Meksika seyahatlerinde ülkeye giriş garantisi vermemekte. Meksika sınır kapısında giriş izni onaylayan resmi makam, seyahat etme sebeplerini, seyahat süresi, seyahati nasıl finanse edileceği ile ilgili bilgiye ulaşmak için sormak zorunda. Meksika Öğrenci Vize ile giriş yapılması durumunda eğitim program katılım belgesi ve konaklama bilgisi ibraz edilmelidir.

Meksika Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Meksika'ya ziyaret amacı uygun evrakla hazırlanmış evrak dosya ve ıslak imza başvuru formunun fotoğraf aslı ile Meksika Konsolosluğu müracaatı kabul etmektedir. Meksika Konsolosluğunun Meksika seyahatlerine uygun hazırlanan başvuru dosyasının incelenmesi sırasında dikkat edilen en önemli unsur; kişilerin Türkiye'ye geri dönüşü sağlayacak maddi varlık, sosyal aile bağı ya da öğrenim bağının olup olmaması.
Meksika Konsolosluku Vize Bölüm yetkilileri, başvuru dosyası incelerken, ülkeyi terk etme niyeti olmadığına ve geri dönmek için güçlü bağın bulunduğuna ikna olması durumunda vize başvurusu olumlu sonuçlandıracaktır.
Güncel Fotoğraf: Meksika vizesi başvurusu için gereken renkli biyometrik fotoğraf, son altı ay içinde çekilmiş olmasıdır. 
Pasaport süre:  Son 10 yıl içinde alınmış ve en az iki boş sayfasının boş olmaları gereklidir.
Banka Hesap Cüzdan: Bankanın ıslak imzalı ve kaşesi ile banka imza sirküsü ekte hazır bulunmalı.
Davet Mektubu:  Davet eden kişilerin resmi kimliği fotokopisi ile birlikte sunulmalı. 
Seyahat Rezervasyon
Seyahat Sağlık Sigorta

   Meksika Vizesi Başvuru Formunu  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp