×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vizesi, Trabzon

Meksika Vize Başvuru Merkezi, Trabzon

Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, Meksika’ya girebilmek için vize alması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri kısa süreli Meksika vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi olan Türk vatandaşları Meksika vizesi almalıdır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 30 güne kadar Meksika e-vizesi alabilir.

Trabzon ve çevresinde yer ikamet eden kişiler, Trabzon Meksika vize başvurularını aşağıdaki şekilde yapmaktadır.

  • Trabzon ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir.
  • Trabzon ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş acentelere yapılmaktadır.
  • Trabzon ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.
  • Trabzon ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu internet üzerinden yapabilmektedir.
  • Trabzon ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları uzun süreli vize başvurularını Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır.

Trabzon ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları, Meksika vize başvurusu için Meksika Konsolosluğu’na yapılacak başvurularda randevu alınması gerekmektedir. Ancak acenteler ve vize başvuruları ile yapılacak başvurularda randevu alınmasına gerek bulunmamaktadır. Trabzon vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli belgeler ile vize başvurusu yapabilmelidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp