×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Vize İşlemleri

Meksika Birleşik Devletleri turizm ve daha birçok konuda önemli ziyaretler alan ülkelerden biridir. Federal Cumhuriyet ile yönetilen ülkenin birçok komşu ülke vardır ve ülkenin başkenti de Meksiko’dur. Türkiye’den Meksika’ya gidecek olan ziyaretçilerinden vize talebinde bulunan ülke bu konuda son derece titiz davranıyor. Vize şartları sıkı olan ve evrak kontrolünde son derece titiz olan vize yetkilileri sizlerden daima güncel evrak beklentisi içerisindedir. Meksika vize konusunda birçok ülke gibi Bordo pasaport hamillerinden mutlak surette vize talebinde bulunuyor. Ancak diğer pasaport sahiplerini belli şartlar dâhilinde vizeden muaf tutuyor.

Meksika Vize İşlemleri Hakkında

Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler, seyahatleri öncesinde seyahat amacına uygun vize almalıdır. Meksika vizesi alacak olan kişiler vize işlemlerinin nasıl yapılacağını hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Meksika vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika vize uygulamaları seyahat türüne göre farklı kategorilere ayrılmakta ve değerlendirilmektedir. Meksika vize işlemleri bu seyahat kategorilerine göre yapılmalıdır. Meksika vize kategorileri aşağıda verilmiştir.

 • Meksika Turist Vizesi
 • Meksika Ticari Vize
 • Meksika Aile Ziyaret Vizesi  
 • Meksika Transit Vizesi
 • Meksika Aile Birleşimi Vizesi
 • Meksika Çalışma Vizesi
 • Meksika Oturum İzni

Meksika vize başvuruları yukarıdaki kategorilere göre yapılmalıdır. Diplomatik Pasaport sahipleri Meksika vizesinden muaftır. Ancak Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Meksika vizesi almalıdır.

Meksika vizesi alacak olan kişiler öncelikle vize türünü belirlemeli ve Meksika vize başvurusu yapacağı yere gerekli evraklar ile başvurmalıdır. Başvurular Meksika’nın Türkiye temsilciliklerine yapılmalıdır. Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 30 gün ve tek girişli e-vizeden yararlanabilir. Detaylı bilgi için Meksika temsilciliği iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Vize İşlemleri 2022

Meksika vizesi alacak kişi başvuru formu işlemini elektronik ortamda yapabilir. Elektronik sistemden doldurulma gereken evrak için kişinin birçok alanda bilgi sunmaları gereklidir. Bu işlem için Meksika Konsolosluk resmi sitesinden işlemler yapılmalıdır.
Meksika’nın vize prosedürünce yalnızca Diplomat Pasaport (siyah) sahibi kısa süreli ziyareti için Meksika seyahatinde vizeden muaftır. Bu nedenle Türkiye vatandaşı Meksika seyahati için vize başvurusunda bulunma durumundadır. Meksika vizesi alacak kişinin pasaportunun istenilen kriterde olması gerekiyor. Güncel, boş sayfa olan bir pasaport olmalı. Arkası beyaz fon olan 4 adet fotoğrafı olması gerekiyor. Özellikle fotoğrafın gözlüksüz olması dikkat edilmelidir. Banka hesap cüzdan evrak arasında olmalıdır. Son 3 ayın aktif hesap hareketini gösteren bir belge olmalı. Meksika vize belgeleri tam olarak hazırlanıp teslim edildikten sonra, eksik bir belge yok ise en az 20 iş gün içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Meksika’ya gidecek olan Türk vatandaşının vize alması zorunlu durumdandır. Hizmet, Husus, Umuma mahsus tüm pasaport sahibinin mutlaka vize yükümlülüğünü yerine getirmesi gerekli. Ancak Diplomatik pasaport olan kişi bu vize yükümlülüğünden muaf tutulmuştur. Seyahat öncesi kişinin pasaport geçerlilik süresi kontrol etmesi ve yeterli süre yoksa ise mutlaka pasaportu yenilemesi gereklidir. Eğer kişinin Amerika Birleşik Devleti vizesi var ise Meksika’ya vizesiz olarak girebilmek hakları vardır. Fakat bu kişinin uçuş ve biniş kartını girişte sınır yetkilisine bildirmesi gerekiyor.

Meksika Vizesi Online Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Meksika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Belirli bir sebepten dolayı Meksika’da bulunması gereken kişilerin Meksika vizesi alması gerekmektedir. Meksika vizesi alacak olan kişiler Meksika vize işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika vizesi alacak olan kişiler için “Meksika vize işlemleri nasıl yapılır” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahatte bulunmak için vize alınmalıdır. Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Diplomatik Pasaportu bulunuyorsa 90 güne kadar vizeden muaftır. Ancak Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir.

Meksika’ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 30 günlük ve tek girişli Meksika vizesi alabilir. Bu durumdan sadece Umuma Mahsus Pasaport sahipleri yararlanabilir.

Meksika vizesi alacak olan Türk vatandaşları vize başvurularını Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Başvuru için gerekli olan vize evrakları hazırlanmalı ve Meksika vize başvurusu yapılacak olan temsilciliğe teslim edilmelidir.

Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin Meksika’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir.

Meksika Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Meksika vizesi alacak olan kişiler Meksika vizesinin işlemlerinin ne kadar süreceğini merak etmektedir. Bu yazıda Meksika vizesi alacak olan kişiler için ‘’Meksika vize işlemleri kaç gün sürer’’ sorusunun cevabı hazırlamıştır. Meksika vizesi alacak olan kişiler her Meksika vize başvuru işlem süresinin farklı olduğunu bilmelidir.

Meksika vizesi alacak olan kişilerin Meksika vize işlemlerini birçok durum etkilemektedir. Meksika vize işlemlerini etkileyen durumlar aşağıda verilmektedir.

 • Meksika vize işlem süresini en çok etkileyen durum gerekli olan Meksika ize evrakların hazırlanmasıdır. Bu süre birkaç gün almaktadır.
 • Meksika vize işlemleri için diğer bir etken ise Meksika vize başvuru randevusu tarihinin beklenmesidir. Randevu tarihini bekleme durumu ortalama olarak 3 günü almaktadır. Meksika vize randevuları ortalama 2 gün sonraya verilmektedir.
 • Sürecin son aşaması ise Meksika vize başvuru sonucunun beklenmesidir. Bu durum kısa süreli vize başvurularında 3 ile 7 gün arasında, uzun süreli vize başvurularında ise 4 haftayı bulabilmektedir.

Yukarıdaki süreçler değerlendirildiğinde Meksika vize işlemleri süresi ortalama olarak 10 ile 15 gün arasında değişmektedir. Ancak bazı durumlarda süreç 4 haftayı bulabilmektedir. Bundan dolayı Meksika vize başvurularınızı seyahatinizden 1 ay önce yapmanız tavsiye edilmektedir.

Meksika Vize İşlemleri Başvurusu

Meksika seyahatinde bulunacak olan kişilerin seyahatlerini yasal olarak yapabilmek için Meksika vizesi alması gerekmektedir. Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler için bu yazıda Meksika vize işlemleri başvurusu hakkında bilgi verilmiştir. Meksika vizesi alacak olan kişiler Meksika vize işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

 • Meksika vize işlemleri başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Meksika vize türünü seyahat kategorisine uygun olarak seçmelidir.
 • Meksika vize türünü seçen kişiler başvurularını yapmak için Meksika vize başvurusu yapacağı yerden randevu almalıdır. Meksika vize başvuruları Meksika temsilciliklerine yapılmalıdır. Randevular Meksika temsilciliğine mail atarak alınabilir.
 • Meksika vize randevusu alındıktan sonra randevu tarihine kadar gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Eksiksiz olarak hazırlanan evraklar randevu tarihinde yetkililere teslim edilerek Meksika vize işlemleri başvurusu başlatılmalıdır.

Meksika vize işlemleri yukarıdaki gibi yapılabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler, Meksika’da geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Bunun yanında Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin Meksika seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir. Meksika vize işlemleri başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak için Meksika Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Vize İşlemleri Randevusu

Belirli amaçla Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişiler Meksika vize başvurusu yapmalıdır. Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlardan birisi de Meksika vize randevu işlemleridir. Bu yazıda Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika vize işlemleri randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Meksika vizesi almalıdır. Meksika vizesi için randevu alınması zorunludur. Meksika vize işlemleri randevusu alacak olan kişiler randevularını başvuru yapacağı Meksika temsilciliğine yapmalıdır. Randevular da Meksika temsilciliğinden alınmalıdır.

Meksika vizesi alacak olan kişiler Pazartesi’den Cuma gününe kadar konsolosluğun vize bölümünden saat 09.00 ile 13.00 arasında randevu almalıdır. Randevular Meksika vize başvurusunun yapılacağı konsolosluğa mail atarak alınabilir.

Meksika vize başvurusu yapmış olan kişiler Meksika vize randevusunu kaçırmamaya dikkat etmelidir. Meksika vize randevusunu kaçıran kişilere bakılmaya bilir. Bu nedenle Meksika vize başvurusunu kaçıran kişilerin başvuru yapabilmek için tekrardan randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin tekrardan randevu alması vakit kaybı anlamına gelmektedir.

Meksika Vize Türleri Neler?

Meksika vize türü vizenizi alabilmenizde önemli bir kriterdir. Vize türünü doğru belirlememiş olan kişilerin ret kararı ile karşılaşması olası durumlardan biridir. Vize türleri arasında şunları saymak mümkündür:

l Meksika Turistik Vize

l Meksika Ticari Vize

l Meksika Aile Ziyareti Vizesi

Bu vize türlerinden birine başvuru yaparak Meksika seyahatinizi gerçekleştirme olanağı vardır. Ancak seyahat amacınızın mutlaka vize türüne uygun olması gerekiyor.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Meksika vizesi için gerekli evraklar, Meksika’ya ziyaret amacına göre hazırlanmalı ve ıslak imza atılmış başvuru formunun fotoğraf aslıyla beraber Meksika konsolosluğuna ibra edilmesi gerekmektedir. Meksika konsolosluğu tarafından Meksika seyahatine uygun şekilde hazırlanan başvuru dosyasını incelemesi esnasında dikkat ettiği nokta; ilgili kişinin ülkesine geri dönmesini sağlayacak maddi varlığının ve aile bağının olup olmamasıdır. Ülkeye dönmesi için güçlü bağlarının olduğuna inanan konsolosluk yetkilisi, vize başvurusunu olumlu şekilde sonuçlandıracaktır.

Meksika vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan renkli biyometrik fotoğraf, son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Arka fonda çekilen 4 adet beyaz fotoğraf, 4.5x3.5 cm boyutlarında olmalıdır.

Pasaportun Meksika seyahat süresinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay kadar daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaport 10 yıl içerisinde alınmış ve 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.

Kişinin seyahat masraflarını karşılayacak maddi gücünü gösteren hesap dökümünün olması gerekmektedir. Bankanın ıslak imzası ve kaşesi de evraklar arasında olmalıdır.

Meksika’dan özel veya resmi kuruluştan alınan bir davetiye mektubu olmalıdır. (Davet gerektiren durumlarda)

Meksika’ya seyahat edilecek tarihe ait ulaşım ve konaklama planını doğrulayan rezervasyon bilgilerinin sunulması gerekir. Kişinin seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekir.

Meksika Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp