×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika

Meksika Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Meksika Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Meksika turistik ve ticari vize işlemleri

Oturum

Meksika oturum ve çalışma izni

Vatandaşlık

Meksika vatandaşlığına geçiş

Konsolosluk

Meksika Büyükelçiliği, Meksika Başkonsolosluğu

Form & Dilekçe

Meksika Kuzey Amerika’nın güneyinde yer alan ülkelerden biridir. Federal Cumhuriyet yönetim yapısı olan ülke son derece merak edilen ülkeler arasındadır. Uzun yıllar İspanya’ya bağlı olarak varlığını devam ettiren ülke günümüzde resmi dil olarak yine İspanyolcayı tercih ediyor. Ülkeye her sene farklı amaçlarla birçok turist ziyarette bulunuyor. Meksika’ya gitmek isteyenlerin alabileceği vize türleri şunlardır:

  • Meksika Aile Vizesi
  • Meksika Turizm Vizesi
  • Meksika Ticaret Vizesi

Bu vize türlerinden birini seçerek ülkeye seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bordo, Yeşil, Gri pasaport sahipleri vize işlemlerine tabidir. Ancak Siyah pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu yoktur. Bu süreçte kişiler vize evraklarını hazırlayarak seyahatlerini gerçekleştirme imkânı bulabilirler.

 

Meksika Vize Evrakları Neler?

Meksika vize evrakları hatasız hazırlanması gereken evrak türleridir. Online vize için başvuru evrakları arasında seyahat bittikten sonra 6 ay daha geçerli olan bir pasaport önemlidir. Aynı zamanda vize başvuru formu, arkası beyaz fon olan fotoğraf, pasaport fotokopileri, kimlik fotokopisi, banka hesap cüzdanı, seyahat ve otel rezervasyonu, davet mektubu olması gerekenler arasındadır.

Bunlara ek olarak seyahat sağlık sigortasının olması önemlidir. Bu sigortanın mutlaka tüm seyahat sürecini kapsaması ve 30 bin Euro miktarında olması gerekiyor. Vize işlemleri için gerekli evraklarınızı ilgili kurumlara teslim ettikten en erken 2 gün içerisinde vizenizi alabiliyorsunuz.

 

Meksika Vize Dilekçesi ve Formu Doldurma

Başvuru formu ve dilekçe bu süreçte önemsenmesi gereken evraklar arasında yer alıyor. Bu evrakların mutlaka uygun şekilde doldurulması gerekiyor. Vize dilekçesinde seyahatiniz ile ilgili her detaya yer vermeli ve bu evrakın ıslak imzalı olarak teslim edilmesi gerekiyor. Kişiler dilekçede mutlaka tarih bulunmasına özen göstermelidir.

Vize işlemleri sırasında başvuru formunu detaylı bir şekilde doldurmak gerekiyor. Başvuru formunda ki bilgilerin eksiksiz ve doğru olması ilk kriterdir. Vize türünü işaretlemeli ve bu vize türüne göre başvuru formu doldurulmalıdır. Bunlara ek olarak vize ücretlerini yatırmayı da ihmal etmemelisiniz. Kurumların sizlere belirtmiş olduğu bankalara yatırım yaparak gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Aldığınız dekontu da vize dosyasına eklemeli ve büyükelçilik ya da konsolosluktan hizmet almalısınız.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp