×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğunun, hafta içi her gün 08.30- 16.00 saati arasında faaliyet göstermektedir. Türkiye resmî tatil ile Meksika resmî tatilinde hizmet vermemektedir. Hafta içi çalışma saatleri içinde randevu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi durumda yaptığınız başvuru ret alır ve ileri tarihe randevu oluşturmanız gerekmektedir.
Meksika'ya vize başvurusu yapacağınız il neresi olursa olsun evrak Meksika Ankara Büyükelçiliğine iletilecek. Meksika Bursa Fahri konsolosluğuna vize başvurunuz Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilecek ve sonuçlanacak başvuru yaptığınız il eğer Meksika Ankara Büyükelçiliği görevi kapsamı dışında yer alıyorsa vize onay süreç uzun sürebilir. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu ülkemizde vize başvurusunu kabul etmemektedir. Bu nedenle Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu ve Meksika Bursa Fahri Konsolosluklarına yapılacak başvuruları kabul edilmeyecektir.
Vize başvurusunu kabul etmeyen Bursa fahri konsolosluğu Meksika vatandaşı Türkiye'de gerekli belge almasına yardımcı olmaktadır. Meksika vatandaşları, Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu giderek ihtiyaç duyduğu belgeyi gerekli işlemlerden sonra alabilmektedir. Bursa fahri konsolosluğu sayfasından gerekli bilgilere ulaşılabilmektedir.

Meksika Bursa Konsolosluğu Hakkında

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Türkiye ile Meksika arasında ekonomik ticari sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olur. İki ülkenin belirlenmiş alanlarda en üst düzeyde birbirleri ile ilişki konularında doğrudan yetki sahibi olan resmî kurumdur. Vatandaşlara pasaport, vize veya seyahat belgesi verme konusunda herhangi bir yetkiye sahip olmayan Fahri konsolosluklar iki ülke arasında gerçekleşecek olan ticari ve kültürel faaliyetlerin yürütülmesinde yetki sahibidir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Türkiye'de ikamet eden Meksika vatandaşlarına gerekli olacak resmi evrakların teminini sağlar. Vatandaşlar vize başvurusu hariç olacak konularda fahri konsolosluklarda hazır bulunarak gerekli bütün resmi evrak işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirler. Fotokopi veya resmi evrak ibrazı gibi konularda gerekli işlemleri yerine getiren konsolosluklar hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde hizmete açıktır.

Türkiye Meksika arasında resmi olarak tatil kabul edilen günlerde Fahri konsolosluklar da hizmete kapalıdır. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek vatandaşlar resmî tatil günleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu güne denk gelmeyecek diğer günlerde alacakları randevular ile fahri konsoloslukta hazır bulunabilirler.

Meksika Bursa Konsolosluğu ile İlgili

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliğindendir. Fahri Konsolosluğun resmî ya da diplomat bir yetkisi yoktur. Meksika Ankara Büyükelçiliği bağlı olarak faaliyet göstermekte. Meksika başkonsolosluğu ya da konsolosluğu kurulmasına gerek görülmeyen Bursa kurulmuştur.
Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu birincil amacı Meksika ve Türkiye arası ticari ilişkiyi geliştirmektir. Bunun yanı da Meksika için yeni yatırım alanı ya da ekonomik iş birlikleri aramaktadır. Meksika Devleti’nin ekonomi çıkarlarını gözetmektedir. Ayrıca kültür, siyasal ve sosyal iş birliği amaçlanmaktadır.
Meksika Bursa Fahri Konsolosluk, Meksika vatandaşına evrak tasdik gibi noter hizmeti vermektedir. Ancak konsolosluk hizmet verme yetkisi yoktur. Aynı zaman da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vize başvurusunu kabul etme ve değerlendirmek yetkisi de verilmemiştir. Bu işlemi için en yakın Meksika Başkonsolosluk ya da Konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir. Konsoloslukları hafta içi her gün saat 11.00 ve 13.00 arası hizmet vermekte. Meksika resmî tatili ve Türkiye resmî tatilinde çalışmamakta.
Meksika Bursa Fahri konsolosluğu, vize işlemi için hizmet vermemektedir. Ancak Meksika’ya seyahat etmeyi isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına vize işlemi hakkında rehberlik edebilmekte. Meksika’ya yapacağı seyahatinizde vize başvurunuzu Meksika vizesi başvuru merkezine ya da Büyükelçiliğe yapabilirsiniz.
Fahri konsolosluklar genel ticari ilişki için kurulmaktadır. Fahri konsolos bundan dolay genellikle iş adamı içerisinden seçilir. Ticari ilişkiyi düzenlemenin yanında diplomat ve kültürel iş birlikleri için aracılık yapmakta. Aynı zamanda Meksika vatandaşına resmî evrak için yardımcı olmakta. Ancak Meksika’yı resmî olarak temsil etmemekte. Meksika Ankara Büyükelçiliği altında faaliyetler göstermektedir.

Meksika Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp