×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Meksika Oturum İzni

Meksika Oturum İzni Hakkında

Meksika’da uzun süreli olarak yaşamak isteyen vatandaşların, Meksika oturum izni alması gerekir. Meksika oturum izinleri genelde 1 yıl olarak verilir. Daha sonrasında oturum izni başvurusu 2-3 yıl olarak yenilenebilir. 

Meksika oturum izninin onaylanması için bazı hususların yerine eksiksiz getirilmesi gerekir. Bunlardan biri yeterli seviyede İspanyolca diline hakim olmaktır. Bunun yanı sıra Meksika’da geçim yapabilecek kadar ekonomik durumunun olması gerekir. Meksika’ya varıldıktan sonraki 1 ay içinde Meksika’daki Göçmen bürosuna başvuru yaparak, geçici oturma izin kartı talep edilmelidir.

Meksika geçici oturum izni kartıyla, Meksika’da en fazla 4 yıl kalınabilir. 4 yıldan sonra kartın yenilenmesi yapılamaz. 4 yıldan sonra Meksika sınırlarından çıkılmalı ve tekrar oturum izni başvurusu yapılmalıdır. Meksika’da süresiz oturum iznine sahip olmak için geçici oturum izni alınmasına gerek yoktur. Yani doğrudan süresiz oturum izin başvuru yapılabilir.

Meksika oturum izni başvuruları, Türkiye de bulunan Meksika temsilciliklerine bizzat gidilerek yapılmalıdır. Başvuru yapmadan önce Meksika vize başvuru formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır. Daha sonra vize başvurusunda bulunulabilir.

Meksika Oturum İzni ile İlgili

Meksika Oturum izni ilk başvurusu da genellik 1 yıl süreli olarak verilmektedir. Sahip olunan izni 2 veya 3 yıl süre olarak yenilenebilmektedir. Söz konusu prosedürler ilişkin olarak Geçici Oturma İzni ile Meksika sınırları içerisinde en fazla 4 yıl ikameti edilmekte. Meksika makamına oturum izin taleplerinin kabul edilme için talep edilen kritik kriter sahip olunması, ülke sınırı içinde geçim sağlayacak yeterli kaynağa sahip olduğu ispat edilmesi gerekmekte.
Meksika İkamet İzni başvurunun Meksika temsilciliği tarafından kabul edilme durumunda söz konusu izin pasaporta vize şekli basılmakta. Pasaporta işlenen vize başlangıçları ve bitiş tarihi arasında Meksika sınırı içerisine giriş yapılması şartı aranmakta. Meksika’ya giriş yapıldığı tarih de itibaren 1 ay içinde Göçmenlik Bürosuna gidilmesi ve pasaport üzerinde yer alan vize göstererek Geçici oturma izin kartı alınması gerekmekte.
Meksika geçici oturma izin kart ile Meksika sınırı içerisinde en çok 4 yıl ikamet edilebilmektedir. İzin verilen süreli sona ermesi durumuna ikamet kart yenilenme söz konusu olmamaktadır. İkamet süresi sona erdiğinde Meksika sınırı içerisinden çıkış yapılması ve yeniden oturma izin başvuruda bulunulma gerekmektedir.
Meksika süresiz ikamet izini Meksika vatandaşlığı hakkına giden yol olarak görülebilmektedir. Meksika süresiz oturma izni için başvuru sahipleri öncesinde geçici ikamet izin sahipleri olması şartı aranmamaktadır. Başvuru şartı karşılanması durumuna geçici oturum izin sahipleri olmaksızın doğrudan Meksika süresiz ikameti izin başvurusu yapılabilmekte.

Meksika Oturum İzni 2022

Meksika Oturum izni ilk başvurusu da genellik 1 yıl süreli olarak verilmektedir. Sahip olunan izni 2 veya 3 yıl süre olarak yenilenebilmektedir. Söz konusu prosedürler ilişkin olarak Geçici Oturma İzin ile Meksika sınırları içerisinde en fazla 4 yıl ikameti edilmekte. Meksika makamına oturum izin taleplerinin kabul edilme için talep edilen kritik kriter sahip olunması, ülke sınırı içinde geçim sağlayacak yeterli kaynağa sahip olduğu ispat edilmesi gerekmekte.
Meksika İkamet İzin başvurunun Meksika temsilciliği tarafından kabul edilme durumunda söz konusu izin pasaporta vize şekli basılmakta. Pasaporta işlenen vize başlangıçları ve bitiş tarihi arasında Meksika sınırı içerisine giriş yapılması şartı aranmakta. Meksika’ya giriş yapıldığı tarih de itibaren 1 ay içinde Göçmenlik Bürosuna gidilmesi ve pasaport üzerinde yer alan vize göstererek Geçici oturma izin kartı alınması gerekmekte.
Meksika geçici oturma izin kart ile Meksika sınırı içerisinde en çok 4 yıl ikamet edilebilmektedir. İzin verilen süreli sona ermesi durumuna ikamet kart yenilenme söz konusu olmamaktadır. İkamet süresi sona erdiğinde Meksika sınırı içerisinden çıkış yapılması ve yeniden oturma izin başvuruda bulunulma gerekmektedir.
Meksika süresiz ikamet izini Meksika vatandaşlığı hakkına giden yol olarak görülebilmektedir. Meksika süresiz oturma izni için başvuru sahipleri öncesinde geçici ikamet izin sahipleri olması şartı aranmamaktadır. Başvuru şartı karşılanması durumuna geçici oturum izin sahipleri olmaksızın doğrudan Meksika süresiz ikameti izin başvurusu yapılabilmekte.

Meksika Dil Okulu Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp