×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Dubai

Dubai Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Dubai Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Dubai Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Dubai 'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Dubai vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Dubai Başkonsolosluğu, Dubai Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Dubai Vize Başvuru Formu, Dubai Vize Dilekçesi

Dubai Karşılama Servisi

Dubai Vizesi Türleri

Dubai için kelimeler kifayetsiz kalıyor. Birçok insan birçok insan bu görkemi ile ihtişamı ile göz dolduran yeri çok merak ediyor. Buraya gitmek istiyor. Tam da bu noktada bu şehire gitmek isteyenlerin alması gereken vize bulunuyor. Burada da durum diğer ülkelere benziyor. Kişilerin gideceği nedene bağlı olarak vize alması gerekiyor. Bu da berarinde Dubai vizesi türleri olgusunu beraberinde getiriyor. Biz de bu yazıda bu konuda bilgi vereceğiz.

Dubai’ye gitmek isteyenler için olan vize türlerinden bir tanesi elbette turistik amaçlı geziler için alınması gereken turistik vizedir. Bir diğer vize türü bu ülkeye ticari amaçlı gideceklerin alması gereken ticari vizedir. Bunun yanı sıra bu şehirden transit geçecek olanların alması gereken vize türü transit vizedir.  Bunun yanı sıra bir de ailesinin yanına gidecek olanların alması gereken aile birleşimi vizesidir. Çalışma izni ise biraz daha farklı bir statüdedir.

Dubai Turistik Vize

Üstte verilen bu bilgilerden sonra adım adım vize türleri ile ilgili olarak kapsamlı bilgiler vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir. Öncelikli olarak Dubai turistik vize için söylenebilecek olanlar şunlardır. Diğer turistik vize türlerinde olduğu gibi bu şehri gezip görmek, kısa süreli tatil yapmak isteyenlerin alması gereken vize türüdür. Dubai için olan diğer vize türlerinde olduğu gibi Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilmiş olan ilgili kurumlara yapmak gerekir. Dubai vizelerinin hiçbiri pasaporta basılmaz. Online olarak alınır.

Dubai için olan turistik vizede istenen evraklar ise nüfus cüzdanı ve en az altı ay geçerliliği olan güncel bir pasaporttur. Yeşil pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.  İşlemler online yapıldığı için pasaportun fotograflı olan kısmı taratılarak ilgili kuruma gönderilmelidir.  Aynı durum nüfus cüzdanı için de geçerlidir.  Bu evraklar ilgili kuruma mail atıldığı zaman süreç başlar. Cep telefonundan gönderilen başvurular ise kesinlikle kabul edilmez. Turistik vizeler son derece hızlı bir biçimde özel bir durum yok ise 2 gün içinde çıkar.

Dubai Ticari Vize

Dubai ticari vize içinde işin özünde üstte belirtilen unsurların çoğunluğu geçerlidir. Burada da yine yetki verilmiş olan kurumlara üstte belirtilen evraklar ile mail ortamında başvuru yapılması yeterlidir. Yalnız burada bilinmesi gereken başka hususlar vardır. Onlar ise şu şekildedir: Ticari vizenin alındığı süre zarfınca Dubai kentinde çalışma ve iş yapma yetkisi vardır. Vize süresi dolduğu zaman hiçbir iş hiçbir şekilde yapılamaz. Dubai ticari vizeleri tek girişli olan vize türleridir. Uzun süreli olarak ticari vize uygulaması mevcut değildir. Onaylar ise 60 gün içinde 28 gün kalışlı olarak yapılmaktadır. Dubai için olan ticari vizeler herhangi bir sorun sıkıntı yok ise ortalama olarak 3 iş günü içinde çıkmaktadır. Ülkemizde yeşil ve kırmızı pasaport sahiplerinin ticari vize almadan Dubai şehrine girme hakkı mevcuttur. Elbette diğer vize türlerinde olduğu gibi burada da ödenmesi gereken bir vize başvuru ücreti vardır.

Dubai Transit Vize

Dubai transit vize için durum diğer vize türlerine göre biraz daha farklıdır. Burada istenen belgeler ve atılan adımlar biraz daha değişiktir. Transit vizeler bilindiği gibi bir yerden bir yere giderken geçici süre bulunulan ülkede kalabilme adına alınan vize türleridir. Nitekim Dubai’de kalacak olanlar için de 48 saatlik vize ve 96 saatlik vize gibi iki değişik vize türü vardır. Bu iki zaman dilimi dışında transit vize Dubai için alınamamaktadır. İstenen evraklara gelindiğinde ise arkalı önlü olarak nüfuz cüzdanının renkli olarak taranmış olan görüntüsü, güncel vesikalık fotoğrafın renkli taranmış görüntüsü ve de 6 ay geçerliliği olan pasaportun fotoğraflı olan bölümünün renkli taranmış olan görüntüsü ilgili kuruma mail yolu ile gönderilir. Vize başvuru ücreti ödenir. 2 gün içinde de herhangi bir aksaklık olmaz ise transit vize alınır. Süreç bu aşamada da son derece hızlı bir biçimde ilerlemektedir.

Dubai Aile Birleşimi Vizesi

Dubai aile birleşimi vizesi ailesi Dubai’de yaşayanların alması gereken bir vize türüdür. Bu noktada hemen istenen evrakları belirtmek gerekir ise istenen evraklar şunlardır:

  • Son üç ay içinde geçerliliği olan güncel pasaport
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak başvuru yapan bireyin Dubai’de yaşayan ya da  vatandaşı olan eşinin uluslararası doğum kayıt örneği ve doğum belgesi
  • Uluslararası geçerliliği olan evlenme kayıt belgesi
  • Tam vukuatlı olan nüfus kayıt cüzdan örneği
  • Başvuru yapan kişinin Arapça bildiğini gösteren sertifika ya da geçerliliği olan bir dil belgesi
  • 1 adet güncel biometrik fotoğraf

Yukarıda belirtilen evraklar yine üstte olan diğer vize türlerinde olduğu gibi yetkilendirilmiş olan kurumlara renkli olarak atratılarak mail adreslerine gönderilir. İlgili kurum gerekli görmesi durumunda başka evraklar da isteyebilmektedir. Sonrasında yapılan incelemeler tamamlanınca Dubai aile birleşimi vizesi alınır.

Dubai Çalışma İzni

 Son olarak da Dubai çalışma izni hakkında bilgi vermek gerekir ise o noktada da şunlar ifade edilebilir: Dubai’de çalışma izni almak için  mutlaka kişinin çalışacağı firmanın kendisine sponsor olması gerekir. Bunun yanı sıra yine bu ülkede çalışabilmek için iyi derecede İngilizce bilmek ve bunu belgeler ile kanıtlayabilmek gerekir. Firmalar sizin adınıza  çalışma iznini önce  2 3 aylık olarak alırken sonrasında bu süre uygun görülür ise çalışma devam ettiği sürece 3 yıla kadar uzayabilmektedir. İstenen evraklar yukarıda transit vizede istenen evraklar ile aynı şekildedir. Yine başvurular online olarak ilgili kurumun mail adresine yapılır. Dubai şehrinde alınan çalışma izni aynı zamanda oturma izni yerine de geçer. Ekstra olarak oturma izni alınmasına gerek yoktur.  Dubai de çalışma izni çalışma vizesi alındıktan sonra gerçekleşen bir durumdur. Dubai yetkilileri çalışacak olan kişinin mesleki yeterliliklerine de bakmaktadır.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır? 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biri olan Dubai’ye gitmek isteyenler, Dubai vizesi almak zorundadır. Emirliğe giriş yapmak isteyenlerin almakla yükümlü olduğu vize belgesi için bazı evraklar talep edilmektedir. Türkiye’den Dubai’ye seyahat edecek olanlar, kendisinden istenen evrakları Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendiren vize acenteleri aracılığıyla kolayca yapabilir.

Dubai vizesi nasıl alınır sorusuna cevap olarak, öncelikle gerekli tüm kuralları yerine getirmek gerektiğini söyleyebiliriz. Randevu alma, başvuru formu doldurma ve gereken evrakları hazırlama gibi adım adım gerçekleştirilecek sürecin en önemli aşaması tabi ki evrak hazırlama. Çünkü Dubai vize türleri, kişilerin mesleki durumuna göre gruplandırılmıştır. Ayrıca turistik, ticari, aile ziyareti gibi sebepler de, hangi evrakların istendiği konusunda belirleyici etkenlerdir. Bu durumda ortak talep edilen evraklara ek olarak, farklı evraklar da istenmektedir.

Dubai vizesi, seyahatin amacına göre hazırlanır. Kişi hangi amaçla Dubai’ye gidecekse, o amaca uygun kuralları yerine getirerek başvuru yapmalıdır. Bunun için de evrakların doğru ve düzgün sıralanmış şekilde hazırlanması en önemli koşuldur.

Geçerli pasaporta ilaveten istenen evrakların eksiksiz şekilde hazırlanması, Dubai vizesi nasıl alınır sorusunun temel yanıtıdır. Evraklardaki eksiklik ya da başvuru formundaki hatalar, başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Başvurunun reddi durumunda ödenen ücretler de geri iade edilmediğinden, bu noktada yetkili vize merkezi desteği almak avantajlı olacaktır. Vize ilgili merak edilenlerin en doğru şekilde cevaplanması, evraklar hakkında bilgilendirme ve evrak takibi ile başvuru formunun doğru şekilde doldurulması konusunda vize merkezi uzmanları profesyonel destek sağlamaktadır. Talebiniz halinde başvuru türünüze göre gerekli evrak listesi, mail adresinize gönderilir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp