×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

DUBAİ OTURUM KARTI

Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait 7 emirlikten biri olan Dubai modern yapısı, gelişmiş ulaşım imkânları ve zengin yeraltı kaynakları ile bilinir. Dubai'de dikkatleri çeken en önemli detay ise dünyanın en büyük şirket ve ofislerinin yer aldığı gökdelenlerdir. Bunun dışında konaklama amaçlı yapılan otellerde lüks ve ihtişamı ile görenleri hayran bırakıyor. Her mevsim sıcak bir iklime sahip olan yıl boyu farklı ülkelerden gelen turistlerin ziyaretine ev sahipliği yatar. Türkiye’de Dubai’ye giderek kalıcı oturum vizesi almak isteyen vatandaşların birtakım prosedürleri yerine getirmesi gerekir. Dubai oturum vizesi almak hem zaman alıcı hem de kolay değildir. Bu nedenle tüm aşamaları dikkatli bir şekilde tamamlanması gerekir. Dubai'de yaşamak isteyenler farklı şekilde oturum vizesi alabilirler. Bunlar Dubai'de şirket kurmak ya da mülk sahibi olmaktır.

Şirket Kurma Yoluyla Dubai Oturum Vizesi Alma Şartları

Oturum vizesi alarak Dubai'de yaşamak isteyenlerin maddi olanaklar bakımından durumunun iyi olması gerekir. Bu nedenle Dubai iş amaçlı gelen yabancılara daha kolay oturum vizesi veriyor. Türk vatandaşları şirket kurarak oturum izni alabilirler. Bu nedenle başvuru için gerekli şu evrakları tamamlamaları gerekir:

- 18 yaş üzeri olmak

- Başvuran kişinin Birleşik Arap emirlikleri içerisinde şirket sahibi olması

- Şirket yeri ve ikametgâh için şirket tarafından imzalı ve damgalı başvuru yapılmalıdır.

- Pasaport

- Giriş izni aslı

- Detaylı sağlık kontrolünün yapılması ve bunun belgelerle sunulması

- Parmak izi

- Biyometrik fotoğraf

- Serbest ticaret bölgesi lisansının fotokopisi

- Şirket isim kaydını fotokopisi

Tüm ve belgelere ek olarak Dubai konsolosluğu tarafından yeni belgeler istenebilir. Belgelerin İngilizce ve Arapça Birleşik Arap emirliği noterliği tarafından onaylanmış olması gerekir.

Dubai Oturum İzni Ne Kadar Süre Verilir

Dubai oturum vizesi 3 yıllık olarak gelen yabancılara verilir. İsteğe bağlı olarak bu sureler yenilenebilir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp