×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

DUBAİ VİZE İŞLEMLERİ

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri yarımadasının güneydoğusunda yer alan Ortadoğu ülkelerinden biridir. Turizm açısından büyük bir potansiyeli olan ülkeye Türkiye’den her sene binlerce vatandaş seyahat planı yapıyor. Dubai Diplomatik, Hizmet, Hususi pasaportlara 90 gün süreyle vizesiz geçiş hakkı tanıyabiliyor. Ancak Umumi pasaportu olan Türk vatandaşlarının vize işlemi yaptırması zorunlu şartlardan biridir. Birleşik Arap Emirlikleri vize türleri arasında birçok farklı vizeden bahsedilebilir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır

Dubai vizesi online olarak internet sayfası üzerinden gerçekleştirilebilir. Bize için tüm gerekli olan evraklar vize türüne göre farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle vize başvurusu yapmadan önce mutlaka hangi vize türünde ne tür evraklar istenildiğini bilmeniz gerekiyor. Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edeceğiniz zaman vize türünü de en uygun olan evrakları hazırlamalı ve bu evrakları sisteme renkli olarak taratarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru sonuçlarınız yine online ortamdan sizin mail adresinize gönderilmektedir.

Dubai Vizesi İçin Online Başvuru Evrakları

Dubai vizesi elektronik ortamda gerçekleştirilen bir vize işlemi olduğu için kişilerin belli başlı evrakları hazırlaması ve sonra elektronik ortama yüklemesi gereken durumlardan biridir. Öncelikle nüfus cüzdanı fotokopinizin mutlaka renkli olarak taranmış şekli ile sisteme yüklenmesi gerekir. Yine aynı şekilde renkli olarak 6 daha geçerliliği olan pasaport fotokopisi yüklenmesi gerekiyor.

Bununla birlikte vize için gerekli olan ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun da taratılarak elektronik ortama yüklenmesi aranılan bir kriterdir. Bu aşamaları geçtikten sonra en geç 3 ya da 4 iş günü içerisinde vizenizin sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Ancak kurumlar resmi tatillerde, dini bayramlarda, hafta sonu tatillerinde herhangi bir şekilde hizmet vermediğinden vize işlemlerine seyahate 15 gün kala başlamanız gerekir. Dubai vizesi alacak olan kişilerin mutlaka güncel bir pasaporta sahip olması da aranan önemli kriterlerden biridir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp