×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

DUBAİ VİZE ÜCRETİ

Dubai vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken birçok önemli husus bulunmaktadır. Vize ücretleri konusunda mutlaka güncellenmiş ücretler üzerinden yatırım yapmaya özen göstermelisiniz. Dubai Büyükelçiliği ve konsolosluklar tarafından belirlenen bu ücretler her yıl güncellenmektedir.

Bununla birlikte sıradan bir bankaya ücret yatırımı yapmak bu konuda hatalı bir işlemdir. Mutlaka Dubai Büyükelçiliği ve konsoloslukların belirlemiş olduğu standartlara göre vize işlemi yaptırmanız gerekmektedir. İlgili kurumlara para yatıran kişilerin yanında bir dekont alması da bu işlemler sırasında dikkat edilmesi gereken püf noktalardır.

Dubai Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Dubai’de alacak olan kişilerin öncelikle pasaportunun güncel olduğundan emin olması gerekiyor. Günümüzde yeni bir pasaport alma ücreti 407.20 TL’dir. Bu 6 aylık pasaport ücretidir. Eğer 10 yıllık bir pasaport almak isterseniz bunun ücreti ise 1265,40 TL olarak belirlenmiştir. Öncelikle neden iptal edilirse tekrar bu ücreti geri alma şansınız bulunuyor. Aynı zamanda sizlere verilen dekontta geçersiz sayılıyor ve bir sonraki lise işleminde kullanılamaz hale geliyor.

Dubai vize işleminde mutlaka yeniden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Dubai alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli kriterlerden biri de mutlaka güncel ücretlere uygun olması ve yatırım sırasında alınan dekontun üzerinde gerekli bilgilerin bulunmasıdır.

Bankaya para yatırdığınızda verilen dekontun üzerinde kurumların isminin bulunması büyük bir önem taşımaktadır. Hangi alanda vize ücreti yatırdıysanız ona uygun bir dekont hazırlanması aranılan en önemli kriterler arasındadır.

Dubai Vizesi Ne Kadar?

Dubai vizesi alacak kişilerin bu vize işlemleri için ödemesi gereken güncel tutar 30 günlük tek girişli bir vize için 125 dolardır. Eğer 30 günlük çok girişli bir vize almak isterseniz 225 dolar ödemeniz gerekiyor. 90 günlük tek girişli vize ücreti 235 dolar ve çok girişli 90 günlük vize için 600 dolar ödeme yapmanız gereklidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp