×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Yani Zelanda Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Yani Zelanda'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Yani Zelanda vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Yani Zelanda Başkonsolosluğu, İsrail Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Yani Zelanda Vize Başvuru Formu, Yani Zelanda Vize Dilekçesi

Tüm pasaport türlerinde vize talep etmekte olan Yeni Zelanda'ya seyahat edebilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Yeni Zelanda Vizesi alabilmek için nereden ve nasıl başlamanız gerektiğini en iyi biçimde açıklamaktayız. Bordo, gri, siyah veya yeşil pasaport sahibi olarak çeşitli sebeplerle başvurularınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz. Turistik, öğrenci, ticari veya ziyaret gibi sebeplerle bu adımları atmanızı kolay hale getirmekteyiz. Yeni Zelanda Vize Başvurusu ile ilgili en pratik bilgileri elde etmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerinden kusursuz bir şekilde faydalanmanız için tüm titizliği sergilemekteyiz. Bizler sayesinde atacağınız adımların vize reddi alma oranlarını düşüreceğini belirtiyoruz. Hangi sürelerde ve hangi sebeplerle ülkede kalmak istediğinizi net olarak ifade etmeniz ve maddi durumunuzu gösterir belgeleri ibraz etmeniz yeterli olacaktır.

Yeni Zelanda’ya Vize Var Mı?

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları Yeni Zelanda için vize olup olmadığını merak etmekte ve ‘’Yeni Zelanda’ya vize var mı’’ sorusunu sormaktadır. Bu yazıda sorunun cevabını verdik.

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan kişiler pasaport türü fark etmeksizin Yeni Zelanda vizesi almalıdır. Yeni Zelanda vize başvurusu yapacak olan kişiler Hususi, Umuma Mahsus, Diplomatik ve Hizmet Pasaport sahipleri vize almalıdır.

Ancak Yeni Zelanda vize muafiyet anlaşması olan ülke vatandaşlarının Yeni Zelanda vizesi almasına gerek yoktur. Türkiye ve Yeni Zelanda arasında bir vize muafiyeti anlaşması yoktur. Ayrıca Yeni Zelanda’nın Türkiye vatandaşları için de kapıda vize anlaşması yoktur.

Yeni Zelanda’da bulunan Cook Adaları’na seyahat edecek olan Türk vatandaşları maksimum 31 gün kalış süresi ile Yeni Zelanda vizesinden muaftır. Niue’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşları 30 güne kadar vizesiz olarak seyahatte bulunabilir. Tokelau’ya seyahat edecek olan herkes en az 2 hafta önceden Apia İrtibat Bürosundan izin almaları gerekmektedir.

Kısacası bazı bölgeler hariç Yeni Zelanda’ya giriş yapabilmek için vize almanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda Vize Gerekiyor Mu?

Yeni Zelanda’ya seyahatte bulunacak olan kişiler Yeni Zelanda seyahati için vize istenim istenmediğini merak etmekte ve ‘’Yeni Zelanda vize gerekiyor mu’’ sorusunu sormaktadır. Bu yazıda bu sorunun cevabı verilmiştir.

Yeni Zelanda’nın birçok ülke ile vize muafiyeti anlaşması bulunmaktadır. Ancak Yeni Zelanda’nın Türkiye ile arasında bir vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Ancak Yeni Zelanda vize muafiyeti anlaşması olan ikinci ülke vatandaşlığınız var ise Yeni Zelanda vizesi almanıza gerek bulunmamaktadır.

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan ve Avrupa Birliği vatandaşları, Andorrai Güney Kore, Arjantin, Kuveyt, Bahreyn, Makao, Brezilya, Malezya, Brunei, Meksika, Kanada, Monako, Şili, Umman, Hong Kong, Katar, İsrail, San Marino, Japonya ve Suudi Arabistan vatandaşları da Yeni Zelanda vizesinden muaftır.

Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin Yeni Zelanda vizesi alamsı zorunludur.

Yeni Zelanda vize başvuruları Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’ne ve Yeni Zelanda diplomatik temsilciliklerine yapılmalıdır. Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak olan kişiler başvurularının olumlu sonuçlanması durumunda Yeni Zelanda’ya seyahat edebilmektedir.

Yeni Zelanda Vize İstiyor Mu?

Yeni Zelanda Hükümeti ülkesine girecek yabancılardan vize istemektedir. Ancak Yeni Zelanda vize muafiyeti anlaşması olan kişiler Yeni Zelanda vizesinden muaftır. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan kişiler ise ‘’Yeni Zelanda vize istiyor mu’’ sorunu merak etmektedir.

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları için bir vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport, Diplomatik Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Yeni Zelanda Seyahatleri için vize alması gerekmektedir. Ancak vize muafiyeti olan ikinci bir ülke vatandaşı iseniz Yeni Zelanda vizesi almanıza gerek bulunmamaktadır.

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize başvurularını Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçiliği’ne yapması gerekmektedir. Yeni Zelanda vize başvurusu almadan Yeni Zelanda’ya giriş yapılmamaktadır.

Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin sormuş olduğu ‘’Yeni Zelanda vize istiyor mu’’ sorusunun cevabı ‘evettir’’. Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan kişilerin ülkeye girebilmek için Yeni Zelanda vizesi alması gerekmektedir. Ancak vize tek başına yeterli değildir. Sınır girişindeki memurlar vize sahiplerini bir gerekçe göstererek içeri almayabilir.

Yeni Zelanda Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları Pasaportları için Yeni Zelanda vizesi alınması gerekip gerekmediğini bilmek istemektedir. Bunun için ise 'Yeni Zelanda yeşil pasaporta vize istiyor mu?' sorusunu merak ediyor.

Yeni Zelanda ile Türkiye arasında bir vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bundan dolayı Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, Yeni Zelanda seyahatleri öncesinde vize almalıdır. Yani Yeni Zelanda ile Türkiye arasında bir vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından dolayı ‘’Yeni Zelanda yeşil Pasaporta vize istiyor mu’’ sorusunun cevabı ‘’evettir’’. Yeni Zelanda Yeşil Pasaporta vize talep ettiği gibi Diplomatik Pasaport, Umuma Mahsus Pasaport ve Hizmet Pasaportu sahipleri de Yeni Zelanda vizesine tabidir.

Yeşil Pasaport yani Hususi Pasaport sahipleri, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin tamamı Yeni Zelanda vizesi almalıdır.

Yeni Zelanda’ya giriş yapmak için vize başvurusunun olumlu sonuçlanması ve Yeni Zelanda vizesi olması gerekmektedir. Vize başvuruları Yeni Zelanda’nın Türkiye temsilciliklerine ve Yeni Zelanda vize başvuru merkezlerine yapılabilir. Başvuru için vize başvuru formu doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Gerekli belgeler ile vize başvurusunda bulunabilirler.

Yeni Zelanda Vatandaşları İçin Türkiye Vizesi

Resmî ve umum mahsus pasaporta sahip kişileri 90 gün süre ile vizeden muaftır.
Türkiye’ye seyahat gerçekleştirme isteyen ve 3 aydan fazla Türkiye'de kalmak planlayan umuma mahsus pasaporta sahip kişileri Yeni Zelanda vatandaşının Yeni Zelanda’daki Türkiye temsilciliğine şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Vize işleminde yaşanabilecek gecikmeden dolayı vize başvurusunun planlanan seyahat tarihinde en az 1 ay önce yapılması faydalı olacaktır.
Ancak bilinmeli ki, Yeni Zelanda vatandaşı dahil yabancı vatandaşa verilen vize Türkiye’ye giriş için mutlak hakkı sağlamaz. Türkiye'ye giriş izin vermede nihai kararlar ve otorite sahipleri makam, sınır makamıdır.
Vize başvurusunda tahsil edilen vize harçları, vize başvurusu menfi sonuçlanması durumunda iade edilmemekte.
Türkiye'yi ziyaret etme isteyen tüm vize başvuru sahibinden, Türkiye'de kalacakları süreyi kapsayan geçerlilik sağlık sigortaları yaptırması şartı aranmaktadır.
Vizenin ya da vize muafiyeti imkân verdiği kalış süreleri, her 6 ayda gün de 90 günü geçmez. Türkiye’de son 180 gün içinde toplam kalış süresi 90 günü geçmeme kaidesi Türkiye’ye seyahat edeceği tüm yabancı ülke vatandaşı için geçerlidir.

Yeni Zelanda Vizesi Başvurusu

Yeni Zelanda vizesinde başvuru süreci son derece önemlidir. Türk vatandaşlarının hazırlaması gereken evrak listesi güncel olmalıdır. Evraklar hazırlandıktan sonra ise Ankara Yeni Zelanda Büyükelçilik binasına gitmelidirler. Vize işlemleri sırasında kişiler her evrakın doğru beyan edilmesi sorumluluğunu taşımaktadır.

Evrak listesinde başvuru formu son derece önemlidir. Başvuru formunu detaylı bir şekilde doldurmalı ve ıslak imzalı olarak teslim etmelisiniz. Bu evrakların hazırlanmasında titiz davranılmalı ve kişiler son derece doğru bilgiler vermelidir. Form üzerinde ki vize türünü işaretlemediğiniz takdirde vizeniz reddedilebilir. Dilekçenizi hazırlarken de mutlaka önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Dilekçenizin de ıslak imzalı olması gerekiyor ve tarih bilgisini de girmelisiniz.

Yeni Zelanda Vizesi Başvuru Şartları

 Başvuru belgesi, kimlik, fotoğraf, pasaport, İngilizce başvuru evrakları ve şirket belgeleri gibi bazı evraklarla gerçekleştireceğiniz Yeni Zelanda Vize Başvuru Şartları için bizlerden destek almayı ihmal etmeyin. Çalışanlar için talep edilen SGK giriş belgesine dair detaylı şekilde bilgi almanızı sağlamaktayız. Hizmet dökümünü elde etmek ve maaş bordrosunu dosyanıza eklerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilmek için harekete geçebilirsiniz. 18 yaşının altında olan kişilerin ailelerinin muvafakatname hazırlaması için yardımcı oluyoruz. Turistik, ticari, ziyaret ve diğer vize türlerine uygun olacak şekilde ödemeleri gerçekleştirebilir ve problemsiz bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Türleri

Yeni Zelanda vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar bulunuyor. Öncelikle Yeni Zelanda son derece ilgi çeken turistik ülkelerden biridir. Başkenti Wellington olan ülkenin birçok ülkeden ziyaretçisi bulunuyor. Son derece ilgi çeken ülkelerden biri olması Yeni Zelanda’yı dünya üzerinde popüler bir hale getiriyor.

Vize işlemleri konusunda ise herhangi bir muafiyeti bulunmuyor. Tüm pasaport sahiplerinin mutlaka vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize türleri içerisinde ise şu seçenekler bulunuyor:

 • Yeni Zelanda turistik vizesi
 • Yeni Zelanda ticari vizesi
 • Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi
 • Yeni Zelanda öğrenci vizesi

Bu vize işlemleri sırasında önemli olan vize türleridir. Çünkü her tür için ayrı bir evrak dosyası bulunuyor.

Yeni Zelanda Vizesinin Evrakları

Yeni Zelanda vize evraklarında pasaport, nüfus cüzdan fotokopisi, 2 tane biyometrik fotoğraf bulundurulması gerekiyor. Buna ek olarak vergi levhası, hizmet belgeleri, eğitim ve evlilik durumu ile ilgili belgeler, uluslararası geçerli olan bir seyahat sağlık sigortası gibi belgelerin de hazırlanması gerekiyor. Başvuru ücretinin ödendiğini gösteren dekontun da dosyada bulundurulması gereklidir.

Kişiler eğer yaş olarak vize alamıyorlarsa ailelerinden izin belgeleri almaları gerekiyor. Aynı zamanda başvuru formunu da aileleri ile birlikte doldurmaları gereklidir. Vize işlemleri sırasında mutlaka dikkat edilmesi gereken konu vize ücretlerinin güncel tutar üzerinden yatırılmasıdır. Başvuru sürecinde evrakların doğru ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi neticesinde kişiler bir ay içerisinde vizelerini alabilirler.

Yeni Zelanda Vize Yeşil Pasaport

Yeşil Pasaport birçok ülkeye vizesiz olarak giriş hakkı vermektedir. Ancak Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları Yeşil Pasaporta dahi sahip olsa vizesiz olarak Yeni Zelanda’ya girememektedir. Yeni Zelanda ülkesine girecek her Türk vatandaşından vize istemektedir.

Yeşil pasaport diğer adı ile Hususi Pasaport Türkiye’de belirli hizmetlere bulunmuş kişilere verilmektedir. Yeşil Pasaport kıdemi dolduran devlet memurlarına, eski TBMM çalışanlarına, Belediye başkanlarına, kamu çalışanlarına, eski bakanlara, eski milletvekillerine ve bunların ailelerine verilmektedir. Yeşil Pasaportun birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de bazı ülkelere vizesiz seyahatte bulunabilmektir.

Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde Yeni Zelanda vizesi almalıdır. Yeni Zelanda vizesi başvuruları Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır. Vize muafiyeti anlaşmalarını ise ikili ilişkiler belirlemektedir.

Yeni Zelanda vize Yeşil Pasaport sahipleri için de diğer vize başvuruları ile aynıdır. Başvurular Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır. Vize başvurusu için gerekli olan belgeler hazırlanarak Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği  Vize Bölümü’ne teslim edilmeli ve Yeni Zelanda vize başvuru işlemleri başlatılmalıdır.

Yeni Zelanda Vize Evrakları

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan kişilerin vize muafiyeti olmaması durumunda Yeni Zelanda vizesi alması gerekmektedir. Yeni Zelanda vizesi alacak olan kişilerin ise vize başvurusu için Yeni Zelanda vize evrakları hazırlaması gerekmektedir.

Yeni Zelanda vize için gerekli evraklar, Yeni Zelanda vize türüne, giriş sayısına, meslek durumuna ve çalışma durumuna göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı başvuru yapmadan önce başvuru yapacağınız vize türünü doğru seçmeniz gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar farklılık gösterse de her Yeni Zelanda vize başvuru işleminde hazırlanması gereken belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler aşağıda verilmiştir.

Yeni Zelanda vize evrakları;

 • Pasaport; Letonya’ya seyahat edecek olan kişinin pasaportu 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve vize basımı için yeterli sayfanın boş olması gerekmektedir.
 • Pasaportta başvuru sahibinin kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın fotokopisi
 • Uluslararası geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası; Yeni Zelanda en az 30 bin Euro teminatı istemektedir.
 • Kimlik kartı ve kimlik kartı fotokopisi
 • Son üç aya ait banka hesap dökümü; seyahat masraflarınızı karşılayacak kadar paranız olmalıdır.
 • Yeni Zelanda vize başvuru formu; eksiksiz ve doğru doldurulmalıdır.
 • Yeni Zelanda uçuş rezervasyonları
 • Yeni Zelanda konaklama rezervasyonları
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydı

Yeni Zelanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Ancak Yeni Zelanda’nın vize anlaşması olduğu ülkelerden vize istememektedir. Bu yazıda Yeni Zelanda’nın vize istemediği ülkeler arasındadır.

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşları Yeni Zelanda’ya vizesiz seyahat edebilir. Yeni Zelanda’ya ücretsiz seyahat edecek olan Avrupa Birliği ülkeleri şu şekildedir; Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Belçika, Danimarka, Çekya, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Estonya, Fransa, Finlandiya, İsveç, İtalya, İrlanda, İspanya, Hırvatistan, Hollanda, Lüksemburg, Litvanya, Macaristan, Letonya, Malta, Romanya, Portekiz, Polonya, Yunanistan, Slovenya ve Slovakya’dır.

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Andorra, Suudi Arabistan, San Marino, Japonya, İsrail, Güney Kore, Singapur, Kuveyt, Arjantin, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Makao, Bahreyn, Brezilya, Malezya, Amerika Birleşik Devletleri, Brunei, Meksika, Monako, Kanada, Uruguay, Vatikan, Şili, Hong Kong, Katar, Umman vatandaşları vizesiz olarak Yeni Zelanda’ya seyahat etmektedir.

Yeni Zelanda’ya seyahat edecek olan Birleşmiş Milletler laissez-passer sahipleri vizesiz olarak vizesiz seyahatte bulunabilir.

Cook Adalarına ve Niue’ye seyahatte bulunacak olan tüm ülke vatandaşları pasaportlarına bakılmaksızın seyahatte bulunabilir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp