×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Yani Zelanda Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Yani Zelanda'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Yani Zelanda vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Yani Zelanda Başkonsolosluğu, İsrail Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Yani Zelanda Vize Başvuru Formu, Yani Zelanda Vize Dilekçesi

Yeni Zelanda vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar bulunuyor. Öncelikle Yeni Zelanda son derece ilgi çeken turistik ülkelerden biridir. Başkenti Wellington olan ülkenin birçok ülkeden ziyaretçisi bulunuyor. Son derece ilgi çeken ülkelerden biri olması Yeni Zelanda’yı dünya üzerinde popüler bir hale getiriyor.

Vize işlemleri konusunda ise herhangi bir muafiyeti bulunmuyor. Tüm pasaport sahiplerinin mutlaka vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize türleri içerisinde ise şu seçenekler bulunuyor:

  • Yeni Zelanda turistik vizesi
  • Yeni Zelanda ticari vizesi
  • Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi
  • Yeni Zelanda öğrenci vizesi

Bu vize işlemleri sırasında önemli olan vize türleridir. Çünkü her tür için ayrı bir evrak dosyası bulunuyor.

 

Yeni Zelanda Vizesinin Başvurusu

Yeni Zelanda vizesinde başvuru süreci son derece önemlidir. Türk vatandaşlarının hazırlaması gereken evrak listesi güncel olmalıdır. Evraklar hazırlandıktan sonra ise Ankara Yeni Zelanda Büyükelçilik binasına gitmelidirler. Vize işlemleri sırasında kişiler her evrakın doğru beyan edilmesi sorumluluğunu taşımaktadır.

Evrak listesinde başvuru formu son derece önemlidir. Başvuru formunu detaylı bir şekilde doldurmalı ve ıslak imzalı olarak teslim etmelisiniz. Bu evrakların hazırlanmasında titiz davranılmalı ve kişiler son derece doğru bilgiler vermelidir. Form üzerinde ki vize türünü işaretlemediğiniz takdirde vizeniz reddedilebilir. Dilekçenizi hazırlarken de mutlaka önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Dilekçenizin de ıslak imzalı olması gerekiyor ve tarih bilgisini de girmelisiniz.

 

Yeni Zelanda Vizesinin Evrakları

Yeni Zelanda vize evraklarında pasaport, nüfus cüzdan fotokopisi, 2 tane biyometrik fotoğraf bulundurulması gerekiyor. Buna ek olarak vergi levhası, hizmet belgeleri, eğitim ve evlilik durumu ile ilgili belgeler, uluslararası geçerli olan bir seyahat sağlık sigortası gibi belgelerin de hazırlanması gerekiyor. Başvuru ücretinin ödendiğini gösteren dekontun da dosyada bulundurulması gereklidir.

Kişiler eğer yaş olarak vize alamıyorlarsa ailelerinden izin belgeleri almaları gerekiyor. Aynı zamanda başvuru formunu da aileleri ile birlikte doldurmaları gereklidir. Vize işlemleri sırasında mutlaka dikkat edilmesi gereken konu vize ücretlerinin güncel tutar üzerinden yatırılmasıdır. Başvuru sürecinde evrakların doğru ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi neticesinde kişiler bir ay içerisinde vizelerini alabilirler.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp