×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Senegal

Senegal Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Senegal Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Senegal Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Senegal 'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Senegal vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Senegal Başkonsolosluğu, İsrail Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Senegal Vize Başvuru Formu, Senegal Vize Dilekçesi

Senegal Batı Afrika’da yer alan bir ülkedir ve oldukça farklı bir toplum yapısı vardır. 14 farklı bölgeden oluşan ülkenin önemli birçok şehri vardır. Senegal’e ziyaret etmeyi planlıyorsanız vize işlemleri konusunda son derece titiz davranmak gerekiyor. Türkiye’den gidecek olan vatandaşların umuma mahsus pasaportları varsa vize muafiyetleri bulunmuyor. Ancak diğer pasaportu olan kişiler 90 gün süreyi aşmayacak şekilde vizeden de muaf tutulabilirler. Vize türleri ise oldukça çeşitlidir ve her tür için farklı ek evraklar istenmektedir. Senegal vizesi türleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Senegal Turistik Vize
  • Senegal Nezaket Vizesi
  • Senegal Çalışma Vizesi
  • Senegal Ticari Vize
  • Senegal Eğitim Vizesi

Bu vize türlerinden birine başvuru yaparak rahatlıkla vizenizi alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Senegal Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Senegal vize başvurusunu iki farklı şekilde yapabiliyorsunuz. İlki sınır kapılarında yapılan başvurudur. İkinci başvuru şekli ise diplomatik temsilcilikler aracılığı ile yapılan başvurulardandır. Bu başvuruları yaparken mutlaka evrak listenizin tam olmasına özen göstermelisiniz. Genelde kişiler sınır kapılarında alınan vizeyi daha kolay olarak görse de bu durum zaman zaman sorunların çıkmasına neden olabiliyor. Uçuşları kaçırmamak için önceden vize işlemlerini tamamlamak her zaman daha iyi bir seçenektir.

Senegal vizesi başvurusunda kullanacağınız pasaportun mutlaka seyahat bittikten sonra 6 ay daha geçerliliğinin olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda 2 tane de boş yaprağının bulunmasına önem verilmelidir. Pasaport fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi, başvuru formu, dilekçe ve davetiye, konaklama ve uçak bilgileri, nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası da istenilen belgeler arasında yer alıyor.

 

Senegal Vize İşlemlerinin Sonuçlanması

Senegal vize işlemlerinin sonuçlanmasında kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir nokta bulunuyor. Bu da evrakların eksiksiz ve doğru olmasıdır. Evrakları teslim etmeden önce güncel tutar üzerinden para yatırımı da yapmanız gerekiyor. Para yatırma işlemlerini de tamamladıktan sonra evrak dosyanızı ilgili kurumlara teslim edebilirsiniz. En geç 7 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Fakat resmi, dini bayramlarda ve hafta sonlarında kurumlar hizmet vermiyor. Bu nedenle vize sürecinde gecikme yaşanması olağan karşılanan bir durumdur.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp