Yurtdışı Seyhat Sigortası

Yurtdışı Seyahat Sigortası Hakkında Bilgi

Yurtdışı seyahatlerinde geçerli olan seyahat sağlık sigortası kişinin daha güvenli bir şekilde seyahat etmesine olanak sağlayan bir sigorta cinsidir. Yurtdışı sağlık sigortası seyahat esnasında ani oluşabilecek hastalıkların karşılanması bakımından büyük önem taşır. Yurtdışına gittiğinizde herhangi bir sağlık sorunu belirdiğinde tüm masrafları sizin adınıza sigorta şirketi sağlamaktadır. Böylece hem güvenli şartlar altında tedavi olabilir hem de herhangi bir ücret ödemezsiniz. Sigorta seyahate başladığınızdan itibaren aktifleşir ve seyahati bitirene kadar devamlılığını sağlamaktadır. Seyahat sigortası hastalıkların yanı sıra kazalara karşıda güvence vermektedir.  Seyahat sigortası yaptıran tüm yolcuların bagaj kayıpları sigortaya dahildir. Yolcu konumunda bireylerin sigorta kapsamında korunması memnun edici bir durumdur. Seyahat amacı ister iş amaçlı olsun ister gezi sigorta yaptırmak oldukça akıllı bir davranış olacaktır.

Yurtdışı sağlık sigortası kapsamında doktorun uygun gördüğü şekilde ayakta veyahut yatarak tedavi olabilirsiniz. Eğer ani bir şekilde durumun kötüleşmesi ve isteğe bağlı olaraktan hastanın nakil seyahati sigortanın sağladığı imkanlar dahilinde yapılabilmektedir. Yurtdışı kapsamlı yapılan sağlık sigortalarında sağlığınız hakkında detaylı tıbbi danışmanlık alabilirsiniz. Ağır ve yalnız kalmış hasta bireylere refakatçi desteği sağlayan yine sigorta şirketidir. Sigorta şirketi yurtdışında ani bir rahatsızlık halinde kişilere ilaç desteği yapabilir. Bununla birlikte yurtdışına çıkan kişinin ölmesi halinde cenaze nakli sigorta şirketine ait bir durumdur. Elbette ki yurt dışı kapsamlı sigortalarında standart ve özel olarak iki ayrı çeşidi bulunmaktadır. Ücret limitlerine göre kapsam alanı genişlemektedir.

Hayatın her alanında risk her zaman bulunmaktadır. Her ne olursa olsun yola çıkarken, seyahat yaparken, eğitim görürken sigortalı olarak hayata devam etmek hayatı büyük ölçüde kolaylaştırır. Sonuç itibari ile hayatın hiçbir şekilde garantisi yok. Kendimizi sigortalayarak gerek masrafları gerekse yaşam koşullarımızı iyileştirebiliriz. 

Yurtdışı Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

Yurtdışı seyahat sigortası, yurtdışı seyahatlerde karşılaşabilecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi durumları güvence altına almaktadır. Yurtdışına seyahat edecek olan kişilerin yaptırması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Yurtdışına seyahat etmek için vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat sigortasının nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda “Yurtdışı seyahat sigortası nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Yurtdışı seyahat sigortası alırken sigorta poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerinin seyahat süresini kapsaması gerekmektedir. Yurtdışı seyahat sigortası seyahat edeceğiniz ülkede geçerli olması ve istenilen teminatının olması gerekmektedir.

Yurtdışı seyahat sigortası alacak olan kişiler, seyahat sigortasını sigorta şirketlerinde yaptırabilir. Ayrıca seyahat sigortanızı internet üzerinden 5 dakika gibi kısa bir sürede yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden kısa sürede yurtdışı seyahat sigortası yaptırabilirsiniz. Başvuru için sigorta şirketinin internet sitesine girerek sigortanızı yaptırabilirsiniz. Yurtdışı seyahat sigortası yapan şirketler aşağıda verilmiştir.

 • Sigortam Net Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Garanti BBVA
 • Ak Sigorta

Yurtdışı seyahat sigortası yapacak olan kişiler yukarıdaki sigorta şirketlerinde hızlı bir şekilde sigortasını yaptırabilir.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Ne Zaman Başlar?

Yurtdışına seyahat edecek olan kişilerin yurtdışı seyahat sigortası yaptırması gerekmektedir. Yurtdışı seyahat sigortası, seyahat tarihlerini kapsamalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler Yurtdışı seyahat sigortasının ne zaman başlayacağını merak etmektedir. Bu yazıda Yurtdışı seyahat sigortası yaptıracak olan kişiler için “Yurtdışı seyahat sigortası ne zaman başlar?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Yurtdışına seyahat edecek olan kişilerin seyahat süresinin başlama tarihini başvuru sahibi kendisi seçmektedir. Bu tarih genellikle seyahat edilecek olan ülkeye giriş yapıldıktan sonra başlamakta ve seyahat süresi bittikten sonra, sigorta süresi de biter. Kısacası başvuru yapacak olan kişiler yurtdışı seyahat süresini kendisi belirleyebilir.

Yurtdışı seyahat sigortası yaptıracak olan kişilerin sigortası ülkeden çıkıldığı tarihte başlar ve geri dönüşünde sonlanır. Sigorta, kapsamında ani olarak gelen rahatsızlık, hastalık, yaralanma gibi durumlarda masraflar karşılanır. Sigorta 30 bin TL’ye kadar masraflar karşılanabilir.

Yukarıda “yurtdışı seyahat sigortası ne zaman başlar?” sorusunun cevabı verilmiştir. Detaylı bilgi için Yurtdışı seyahat sigortası yaptıracağınız sigorta şirketi ile iletişime geçerek yurtdışı seyahat sigortası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Yurtdışı Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Yurtdışına seyahat edecek olan kişilerin seyahatleri için yurtdışı seyahat sigortası yaptırması gerekmektedir. Yurtdışı seyahat sigortası yaptıracak olan kişiler sigortanın neleri kapsadığını merak etmektedir. Bu yazıda yurtdışı seyahat sigortası yaptıracak olan kişiler için “Yurtdışı seyahat sigortası neleri kapsar?” sorusunun cevabı verilmiştir. Detaylı bilgilere aşağıda verilmiştir.

Yurtdışı seyahat sigortası, sigortalıya yurtdışında bulunduğu süre boyunca karşılaşacağı olumsuzluklara karşı teminat sunmaktadır. Genellikle sağlık durumları başta olmak üzere, hırsızlık ve bagaj hasarı gibi durumlarda teminat vermektedir. Yurtdışı seyahat sigortası kapsamı aşağıda verilmiştir.

 • Ani Rahatsızlıklar: Bu teminatın kapsamında yurtdışında yaşanan ani rahatsızlık ve hastalık durumlarında tedai, doktor, hastane, ameliyat ve diğer tedaviler, ilaç masrafları karşılanmaktadır. Ayrıca ani rahatsızlık sonrası, uygun nakil aracı ile sağlık kuruluşuna sevkiyat masrafları da karşılanmaktadır. Sevkiyat edilen sağlık kuruluşunda yeterli ekipman bulunmuyorsa başka bir sağlık kuruluşuna sevkiyat masrafları karşılanmaktadır.
 • Tedavi Sonrası İkamet Adresine Nakil: Yapılan müdahale sonrası seyahate devam edilip edilmeyeceğine doktor karar verir. Ayrıca hangi seyahat aracı ile nakil sağlanacağına da doktor karar vermektedir. Sigorta şirketi başvuru sahibini ikamet adresine ulaştırmak ile yükümlüdür.
 • Vefat eden kişinin nakli: Kaza ve rahatsızlık sonrası sigortalının vefatı sonrası cenazeyi istenen yere ulaştırma sonucu çıkan masrafları karşılamakla yükümlüdür.

Yurtdışı Sağlık Sigortası Covid19 Kapsamlı Mı?

Çağımızın hastalığı olan Covid19 virüsü dünyanın birçok yerinde kâbus yaşattı. Özellikle ülkeler arası seyahat sırasında bulaştığı için seyahat sırasında çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Yurtdışı sağlık sigortası covid19 kapsamlı bir seyahat sigortası sunmaktadır. Böylesine ciddi bir hastalık tüm dünyayı sarmış bir durumdayken kapsam dışı olması düşünülemez. Elbette ki seyahat eden bireylerin Covid19 virüsüne karşı tedbirli olmaları çok önemlidir. Ancak virüs hiç beklenmedik bir şekilde geçebileceğinden virüslü çıkma durumunuz halinde seyahat sigortanızı devreye sokabilirsiniz. Bu durumda Covid19 tedavi masraflarını karşılar. Bununla birlikte bilmediğiniz bir ülkede izole olmak durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda hastane veya kalınacak tesis sigorta tarafından karşılanacaktır. Bu yüzden seyahat sigortaları gerekli bir durumdur.

Yurtdışı Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Yurtdışına çıkış amacınız her ne olursa olsun vize alırken birtakım evraklar hazırlama girişiminde bulunulur.  Bu evraklardan biride yurtdışı sağlık sigortasıdır. Yurtdışı sağlık sigortası zorunlu mu diye düşünen kişileri kısaca aydınlatalım.  Yurtdışına gitme isteğini belirttiğiniz anda vize işlemleri başlatılmaktadır. Vize başvurusu yapıldığı andan itibaren birtakım evrakların dosyalanması gerekir.  Bu evrakların eksikliği halinde ne yazık ki vize onaylanmaz ve reddedilir. Bu tip sorun yaşamamak adına sağlık sigortasını yaptırmanız çok önemlidir. İş amacıyla da olsa tatil amacıyla bile olsa bilmediğiniz bir ülkenin topraklarında başınıza herhangi bir rahatsızlık gelse sağlıklı düşünemeyip, yanlış kararlar alabiliriz. Bu yüzden sigorta bizim adımıza her şeyi kapsamlı bir şekilde planlar. Sadece sağlık anlamında değil aynı zamanda kayıp eşya, bagaj sorunlarında da sigorta devreye girebilmektedir. Böylece hem kendiniz hem de eşyalarınız emniyetli bir şekilde seyahat etme olanağı bulabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Sağlık Sigortası

Adından da anlaşılabileceği gibi yurtdışında eğitim öğretim görmek isteyenler için sunulan bir sağlık sigortası çeşididir. Eğitim amacı ile yurtdışına çıkan bir birey seyahat esnasında karşılaşabileceği her türlü sağlık sorununu yurtdışı eğitim sağlık sigortası ile karşılayabilir. Bu sigorta türü eğitimin başlangıcından başlayıp sonuna kadar devam etmektedir. Yurtdışında eğitim süreleri birbirinden farklı olmaktadır. Eğitim sigortaların en az bir hafta en fazla on iki ay olarak belirlenmiştir. Ancak bu eğitim sigortasını alabilmek için altmış beş yaşından küçük olmanız gerekir. Yani altmış altı yaşında bir birey eğitim sigortasından yararlanamayacaktır.

Eğitim sigortası, çok kapsayıcı içeriktedir. Yurtdışında eğitim gören bir öğrenci hastalık halinde, kazalara karşı bu sigorta ile korunur. Tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Ölüm durumu halinde cenazenin ülkeye naklide sigorta şirketi aracılığı ile sağlanmaktadır. Bunun tam tersi aile üyelerinin vefatı halinde öğrenci sigorta kapsamında ülkesine dönüş yapabilir. Eğer öğrenci hastalık halinde ise ve durumu ağırsa aile fertlerinden birinin refakatçi sıfatı ile seyahat etmesi yine sigorta sorumluluğu altındadır. Ancak bu seyahat üç dört günle sınırlandırılmakta olup cüzi bir ek ücret talep edilmektedir.

Yurtdışında oluşabilecek tüm aksilikleri göz önünde bulunduran eğitim sigortası tutukluluk haline de kefareti, parasız kaldığında avansı borç olarak öğrenciye sunmaktadır. Bunlara ek olarak bagaj kaybı, bagaj gecikmesi durumunda öğrenciye teminat vermektedir. Yurtdışı eğitim sigortaları da limitlere göre verdiği teminatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Dünyanın bin bir türlü hali vardır ve sigortaların amacı olası sorunların çözülmesi ve en iyi şartlarda hayata kaldığı yerden devam etmeyi mümkün kılmaktır. Bütçenize en sigorta uygun ama en kapsamlı eğitim sigortasını alabilmek adına sigorta şirketlerinin sunduğu teklifleri değerlendirmek çok akıllıca olur.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Fiyatları

Yurtdışına seyahat edecek olan kişiler, yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak zorundadır. Yurtdışına seyahat etmek için seyahat sigortası yaptıracak olan kişiler sigorta fiyatlarını merak etmektedir. Bu yazıda yurtdışına seyahat edecek olan kişiler için yurtdışı seyahat sigortası fiyatları verilmiştir.

Yurtdışı seyahat sigortası için net bir ücret verilmemektedir. Seyahat sigortasının belirlenmesine birçok durum etki etmektedir. Aşağıda yurtdışı seyahat sağlık sigortasına etki eden durumlar verilmiştir.

 • Yapılacak sigortanın gün sayısı
 • Seyahat edecek olan kişi sayısı
 • Gidilecek olan kıta ve ülke
 • Yararlanılacak olan ek hizmetler
 • Sigorta şirketi

Sigorta ücreti farklı olsa da aşağıda ortalama bir ücret verilmiştir.

Gün Sayısı

Avrupa Ülkeleri

Dünya Ülkeleri

3 Gün

70 ile 150 TL Arası

100 ile 200 TL Arası

5 Gün

100 ile 200 TL Arası

150 ile 250 TL Arası

7 Gün

150 ile 300 TL Arası

200 ile 300 TL Arası

10 Gün

200 ile 350 TL Arası

300 ile 400 TL Arası

30 Gün

300 ile 400 TL Arası

400 ile 500 TL Arası

90 Gün

400 ile 500 Arası

500 ile 600 TL Arası

365 Gün

500 ile 1000 TL Arası

700 ile 1200 TL Arası

TOP