Nijer

Nijer Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Nijer Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Nijer Turistik, Ticari vize işlemleri

Oturum

Nijer'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Nijer vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Nijer Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Nijer Vize Başvuru Formu

Nijer ülkesi Batı Afrika kıtasında yer alan ülkelerdendir. Bu ülkenin denize kıyısı olmaması kara faaliyetlerinin gelişmesine neden olmuştur. Başkenti Niamey olan ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının birtakım vize işlemleri yaptırması gerekiyor. Nijer Türkiye’den gidecek olan kişilerde siyah pasaport var ise 90 günü aşmayan bir seyahat için vize muafiyeti uyguluyor. Ancak Bordo, Gri ve Yeşil pasaport sahiplerinin mutlaka vize alması şartı bulunuyor. Nijer vize türleri arasında ise şunlar sayılabilir:

 • Nijer turistik vize
 • Nijer aile vizesi
 • Nijer ticari vize

Bu vize türleri tek ya da çift girişli olarak verilebilir. Kişiler bunlara ek olarak uzun ya da kısa vize işlemi de yaptırabilme şansına sahiptir.

Nijer Vizesi Hakkında Bilgiler

Bordo pasaporta sahip olan kişiler Nijer Vizesi almak zorundadır. Ancak diğer pasaport türleri ile 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat izni bulunmaktadır. Vize muafiyetinin dışında olan kişiler için danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz. Nijer Vize Başvurusu hakkında detaylara ulaşmak istediğinizde vakit kaybetmeden bizleri arayabilirsiniz. Seyahat amaçlarınıza ve sürelerine göre verimli adımları atmanız bu sayede mümkün olacaktır. Aile ziyareti, turistik veya ticari amaçlarla gerçekleştireceğiniz seyahatlerde tek girişli ya da çok girişli vize başvurularını yapmanızı sağlamaktayız. Online olarak doldurulacak belgele hakkında bilgi almak veya daha fazla detaya ulaşabilmek için geç kalmadan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Kısa veya uzun süreli vize prosedürlerine en uygun adımların bu sayede atılacağını belirtiyoruz.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer’e seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vize türü fark etmeksizin vize almalıdır. Diplomatik, Hususu ve Hizmet Pasaport sahibi olanlar ise 90 güne kadar Nijer vizesinden muaftır. Nijer vize muafiyeti anlaşması olmayan ülke vatandaşı değilseniz, Nijer vizesi almalısınız.

Nijer’e seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, Nijer’in Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerine başvuru yapabilmektedir. Türkiye’de bulunan tek Nijer diplomatik temsilciliği Nijer Ankara Büyükelçiliği’dir. Başvuruları inceleme ve değerlendirme yetkisi de Nijer Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Nijer Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunabileceğiniz gibi Nijer vize başvuru merkezine de başvuruda bulunabilirsiniz.

Nijer vize başvurusunda bulunacak olan kişiler vize başvurusu için öncelikle Nijer vize başvuru formu doldurmalıdır. Bu form eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Daha sonra ise Nijer vize türüne göre gerekli olan belgeleri hazırlamalısınız. Nijer vize başvurusu için istenen belgeler eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalıdır. Hazırlanan belgeler şahsen ya da acenteler aracılığı ile Nijer Ankara Büyükelçiliği’ne iletilmelidir.

Nijer vizeleri; kısa süreli, uzun süreli, tek girişli, çok girişli olarak alınabilmektedir. Başvurular ortalama olarak 7-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Nijer Vize Almak İçin Neler Yapılır?

Belirli bir nedenden dolayı Nijer’e seyahat edecek olan kişiler, Nijer vize muafiyeti bulunmuyorsa vize almalıdır. Nijer’e seyahat edecek olan Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 güne kadar Nijer vizesinden muaftır. Nijer’e seyahat edecek olan kişiler Nijer vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Nijer vizesi alacak olan kişiler için “Nijer vizesi nasıl alınır” sorusunun cevabı verilmiştir.

Nijer’e seyahat edecek olan kişiler başvurularını Nijer diplomatik temsilciliklerini ve Nijer Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılabilir. Başvuru yapacak olan kişiler gerekli olan Nijer vize evraklarını hazırlayarak teslim etmelidir.

Nijer vize başvurusu yapacak olan kişiler, Nijer’de bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayacak maddi durumunun olduğunu kanıtlamalıdır. Nijer vizesi alacak olan kişiler ayrıca Nijer’de geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Nijer vizesi alacak olan kişiler, Nijer temsilciliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir. Nijer vize başvurusu yapacak olan kişiler, Nijer vize başvurusu için istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Eksik ya da hatalı bilgiden dolayı başvurular reddedilebilmektedir.

Nijer Vize Kaç Günde Çıkar?

Herhangi bir nedenden dolayı Nijer’e seyahat etmek isteyen kişiler öncelikle Nijer seyahat amacına uygun vize almalıdır. Nijer vizesi alacak olan kişiler, Nijer vize başvurularının ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Nijer vizesi kaç günde çıkar’’ sorusuna yanıt verilmiştir.

Nijer vizesi, vize başvurusunun türüne göre farklı olarak değerlendirilmektedir. Nijer vize başvurularının sonuçlanma süresine birçok durum etki etmektedir. Başvuruların sonuçlanma süresine başvuru sahibinin ve Nijer başvurularını inceleyen temsilciliğin futumu etki etmektedir.

 • Nijer vize başvuru sahibinin eksik ve hatalı belge beyanı,
 • Nijer vize başvuru sahibinin eksik ve hatalı bilgi beyanı
 • Nijer Konsolosluğu’nun yoğunluğu
 • Başvuru sahibinden ek belge talep edilmesi
 • Konsolosluğun Nijer vize başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırması
 • Başvurunun resmi tatillere denk gelmesi Nijer vize başvurusunun sonuçlanma süresini uzatmaktadır.

Başvurular her ne kadar farklı farlı olarak değerlendirilse de kısa süreli Nijer vize başvuruları ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süreli Nijer vize başvurusu ise ortalama olarak 2 hafta ile 1 ay arasında sonuçlanabilir. Ayrıca uzun süreli vize başvurularının sonuçlanma süresi 2 aya kadar çıkabilir.

Nijer Vize Başvuru

Belirli bir nedenden dolayı Nijer’e seyahat edecek olan kişiler, Nijer vizesi almalıdır. Nijer vizesi seyahat amacına uygun olarak hazırlanmalıdır. Nijer vizesi başvurusu yapacak olan kişiler Nijer vize başvurularının nasıl yapılacağını hazırlamalıdır.  Nijer vizesi alacak olan kişiler için Nijer vize başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir. Nijer vize işlemleri aşağıda verilmiştir.

 • Nijer vizesi alacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun Nijer vize türünü belirlemelidir. Nijer vizesi için istenen evraklar vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • Nijer vizesi alacak olan kişiler, Nijer vize türünü belirledikten sonra gerekli olan vize evraklarını hazırlamalıdır. Nijer vize evraklarını hazırlayacak olan kişiler vize evraklarını eksiksiz, güncel ve yıpranmamış olarak hazırlamalıdır.
 • Nijer vizesi için gerekli olan evraklar hazırlandıktan sonra Nijer vize başvurusu yapılacak olan yere teslim edilmelidir. Nijer vize başvuruları Nijer temsilciliklerini ve Nijer vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir.

Nijer vize başvurusu yapacak olan kişilerin Nijer seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir. Ayrıca Nijer’e giriş yapmadan önce zorunlu olan sarıhumma aşısının olunması gerekmektedir.

Nijer Vize Başvurusu İşlemleri

Nijer vize başvurusu yapılırken mutlaka diplomatik olarak Ankara Nijer Büyükelçiliğine başvurmak gerekiyor. Başvuru için yetkilendirilmiş vize merkezleri de bulunuyor. Gerekli tüm evrakları hazırladıktan sonra kişiler başvurularını rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Evraklar içerisinde bulunan başvuru formu ve dilekçenin seyahat amacına uygun doldurulması gerekiyor.

Kişiler aynı zamanda tüm evraklarını vize türüne uygun şekilde hazırlamak zorundadır. Pasaportlarında boş yaprak olmalı ve mutlaka seyahat bittikten sonra 6 daha kullanılabilir durumda olmalıdır. Daha önceden kullanmış olduğunuz bir pasaport var ise mutlaka bunların da iç sayfa fotokopilerini dosyaya eklemelisiniz. Nüfus cüzdanı fotokopisi, biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü, sarıhumma kartı, ticari vize alacaklar için ticari davetiye gerekli evraklar içerisindedir.

Aile ziyareti yapmayı düşünenlerin mutlaka gidecekleri yerde ki akrabalarından davet mektubu alınması gerekiyor. Ülkede kalacakları adresleri ve diğer tüm detayları vize başvurusu sırasında belirtmek durumundadırlar.

Nijer Vize Başvuru Şartları

Elinizde bulunan eski pasaportların fotokopileri ile birlikte 6 ay daha geçerli olan pasaportunuzu dosyanıza ilave etmeniz gerekmektedir. Nijer Vize Başvuru Şartları buna benzer detayları içerdiğinden profesyonel destekleri almanız son derece önemli olacaktır. Konaklama yerine ve rezervasyon bilgilerine dair detayları da ilave edeceğiniz dosyanızda ispat edici içeriklerin yer alması gerekmektedir. Seyahatlerinizin amacına uygun şekilde hazırlanacak olan belgelerle ve aşı kartı ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. İş yerinize veya mesleğinize ait belgelerin güncel içerikte olmasına özen göstermelisiniz. Ticari davetiyelerin de yer alması gereken bu evraklarla yapılacak başvurular yaklaşık 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak başvurularınızı 30 gün öncesinden yapmanız tavsiye edilir.

Nijer Vize İçin Gerekli Evraklar

Nijer’e seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Nijer vizesi başvuru tarihinde başvuru sahibinden bazı evraklar talep edilmektedir. Başvuru sahipleri Nijer vizesi için gerekli evraklar nelerdir merak etmektedir. Nijer vize başvurusu yapacak olan kişilerin durumuna, yaşına, mesleğine, başvuru yapılacak olan vize türüne göre farklı evraklar istenmektedir.

Her Nijer vize başvurusunda farklı evraklar istenmesine rağmen her vize başvurusunda istenen bazı evraklar bulunmaktadır. Aşağıda her Nijer vizesi için gerekli evraklar verilmiştir.

 • Pasaport: Nijer’e seyahat edecek olan kişilerin pasaportunun 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Ayrıca Nijer vize basımı için en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Pasaportta başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin yer aldığı sayfaların fotokopisi
 • Nijer vize başvuru formu: Nijer seyahat amacına uygun doldurulmalıdır. Başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Nijer vize talep dilekçesi: Başvuru sahibi tarafından Nijer Konsolosluğu’na hitaben seyahat amacını açıklayan bir vize talep dilekçesi yazılmalıdır.
 • Başvuru sahibinin banka hesap dökümü
 • Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi: Nijer’de geçerli bir sigorta olması gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı ön ve arka yüz fotokopisi
 • Adli sicil kaydı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nijer ulaşım rezervasyonları
 • Nijer konaklama rezervasyonları

Nijer Konsolosluğu’nun Nijer vize başvuru sahibinden ek belge talep etme hakkı bulunmaktadır.

Nijer Vize Ücreti

Nijer vizesi alacak olan kişilerin Nijer vize ücreti ödemesi gerekmektedir. Nijer vizesi alacak olan kişiler Nijer vize ücretlerinin ne kadar olacağını merak etmektedir. Nijer vizesi başvurusu yapacak olan kişiler için bu yazıda Nijer vize ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

Nijer vize ücretini belirleme yetkisi Nijer Devleti’ne aittir. Nijer vize ücreti her yıl Nijer Hükümeti tarafından yeniden belirlenmektedir. Bundan dolayı vize ücreti farklılık göstermektedir. Güncel Nijer vize ücreti Nijer temsilciliği ile iletişime geçilerek öğrenilebilir. Nijer vizesi alacak olan kişiler Nijer vize ücretini aşağıda bulabilir.

Vize Türü Vize Ücreti
Nijer Turistik Vize- 1 Aylık 150 Euro
Nijer Ticari Vize- 1 Aylık 150 Euro
Aile Ziyareti Vizesi- 1 Aylık 150 Euro
Nijer Turistik Vize- 3 Aylık 205 Euro
Nijer Ticari Vize- 3 Aylık 205 Euro
Aile Ziyareti Vizesi- 3 Aylık 205 Euro

Nijer vize başvurusu reddedilen kişilerin vize ücretleri geri ödenmemektedir. Başvuruları reddedilen kişiler yeniden başvuru yapmak için vize ücreti ödemelidir Vize ücretleri vize türüne ve konaklama süresine uygun ödenmelidir.

Nijer Vize Ücretlerinin Yatırılması

Nijer vize ücretlerinin yatırılması neticesinde kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Öncelikle bu ücretler her yıl güncelleniyor ve yetkili bankalar değişebiliyor. Bu nedenle ücret yatırımı öncesinde ilgili kurumlardan gerekli güncel bilgileri almalısınız. Vize evraklarınızı teslim ettikten sonra da bekleme süreci bulunuyor. Eğer bir sorun ortaya çıkmaz ise 10 ya da 15 gün içerisinde vizenizi alabilme imkânı sunuluyor. Nijer vize işlemlerine olası gecikmelerle karşılaşılmaması için seyahatten 30 gün önce başlanması öneriliyor.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp