Nijer

Nijer Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Nijer Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Nijer Turistik, Ticari vize işlemleri

Oturum

Nijer'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Nijer vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Nijer Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Nijer Vize Başvuru Formu

Nijer ülkesi Batı Afrika kıtasında yer alan ülkelerdendir. Bu ülkenin denize kıyısı olmaması kara faaliyetlerinin gelişmesine neden olmuştur. Başkenti Niamey olan ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının birtakım vize işlemleri yaptırması gerekiyor. Nijer Türkiye’den gidecek olan kişilerde siyah pasaport var ise 90 günü aşmayan bir seyahat için vize muafiyeti uyguluyor. Ancak Bordo, Gri ve Yeşil pasaport sahiplerinin mutlaka vize alması şartı bulunuyor. Nijer vize türleri arasında ise şunlar sayılabilir:

  • Nijer turistik vize
  • Nijer aile vizesi
  • Nijer ticari vize

Bu vize türleri tek ya da çift girişli olarak verilebilir. Kişiler bunlara ek olarak uzun ya da kısa vize işlemi de yaptırabilme şansına sahiptir.

 

Nijer Vize Başvurusu İşlemleri

Nijer vize başvurusu yapılırken mutlaka diplomatik olarak Ankara Nijer Büyükelçiliğine başvurmak gerekiyor. Başvuru için yetkilendirilmiş vize merkezleri de bulunuyor. Gerekli tüm evrakları hazırladıktan sonra kişiler başvurularını rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Evraklar içerisinde bulunan başvuru formu ve dilekçenin seyahat amacına uygun doldurulması gerekiyor.

Kişiler aynı zamanda tüm evraklarını vize türüne uygun şekilde hazırlamak zorundadır. Pasaportlarında boş yaprak olmalı ve mutlaka seyahat bittikten sonra 6 daha kullanılabilir durumda olmalıdır. Daha önceden kullanmış olduğunuz bir pasaport var ise mutlaka bunların da iç sayfa fotokopilerini dosyaya eklemelisiniz. Nüfus cüzdanı fotokopisi, biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü, sarıhumma kartı, ticari vize alacaklar için ticari davetiye gerekli evraklar içerisindedir.

Aile ziyareti yapmayı düşünenlerin mutlaka gidecekleri yerde ki akrabalarından davet mektubu alınması gerekiyor. Ülkede kalacakları adresleri ve diğer tüm detayları vize başvurusu sırasında belirtmek durumundadırlar.

 

Nijer Vize Ücretlerinin Yatırılması

Nijer vize ücretlerinin yatırılması neticesinde kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Öncelikle bu ücretler her yıl güncelleniyor ve yetkili bankalar değişebiliyor. Bu nedenle ücret yatırımı öncesinde ilgili kurumlardan gerekli güncel bilgileri almalısınız. Vize evraklarınızı teslim ettikten sonra da bekleme süreci bulunuyor. Eğer bir sorun ortaya çıkmaz ise 10 ya da 15 gün içerisinde vizenizi alabilme imkânı sunuluyor. Nijer vize işlemlerine olası gecikmelerle karşılaşılmaması için seyahatten 30 gün önce başlanması öneriliyor.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp