×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Küba Vize

Küba Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Küba Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Küba Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Küba'da oturum ve çalışma izni

Vatandaşlık

Küba Vatandaşlığına geçiş

Konsolosluk

Küba Başkonsolosluğu, Slovakya Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Küba Vize Başvuru Formu, Küba Vize Dilekçesi

Küba ülkesine seyahat edece kişilerin belirli vize prosedürlerini yerine getirmesi gerekiyor.  Karayipler’de çok güzel bir ada ülkesi olan Küba ülkesinin en büyük şehri Havana’dır. Son derece egzotik bir yapısı olan Küba’ya her sene farklı seyahat amacı ile seyahat etmek isteyen kişiler bulunuyor. Küba seyahati için Türkiye’den de oldukça ilgi bulunuyor.

Kişilerin seyahatlerinden önce mutlaka vize işlemi yaptırması gerekiyor. Bordo pasaport sahiplerinin vize muafiyeti bulunmuyor. Fakat Siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerinin 90 günden az seyahatler için vize alması zorunluluğu yoktur. Vize türleri içerisinde ise turistik, ticari, çalışma, öğrenci ve aile ziyareti olmak üzere farklı kategoriler vardır.

Küba Vizesi Hakkında Bilgi

Diplomatik, hizmet veya hususi pasaporta sahip olan kişilerin Küba seyahatleri için Kübra vizesi almaları zorunlu değildir. Ancak bordo pasaporta sahip olan kişiler için bu kural geçerli değildir. Bu nedenle Küba Vizesi hakkında tüm detayları öğrenmenizi sağlıyoruz. Bordo pasaportunuzla Küba Vize Başvurusu yapmak istediğinizde hangi seyahat türü ve süresi için harekete geçeceğinizi netleştirmeniz gerekmektedir. Bu konuda danışmanlık hizmetlerini sunacak olan adreslerimizden destekleri alabileceksiniz. Turistik, ticari, öğrenci, ziyaret ve çalışma gibi sebeplerden dolayı Küba'ya gitmek istediğinizde hemen harekete geçebilirsiniz. Online olarak ulaşabileceğiniz web sitemizde ihtiyacınıza uygun başlıklara yer vermeye devam ediyoruz. Konsolosluğun resmi web adresinde yer alan başvuru formunu ilgili dillerde hazırlamanıza ve dosyanızın tamamlanmasına yardımcı oluyoruz. Harç bedellerinin ödenmesi ve seyahat sağlık sigortasının yatırılması ile sizler de bu ayrıcalıklardan hemen faydalanabilirsiniz.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba’ya seyahat edecek olan kişilerin Küba vizesi alması gerekmektedir. Ancak Küba’ya seyahat edecek olan kişiler hangi yolları izleyeceğini bilmemektedir. Bu yazıda Küba’ya seyahat edecek olan kişiler için ‘’Küba vizesi nasıl alınır’’ sorunu cevapladık.

  • Küba’ya seyahat edecek olan kişilerin öncelikle seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir.
  • Vize türünü belirleyen kişiler vize başvurusunu nereye yapacağını belirlemelidir. Küba vize başvuruları Küba Ankara Büyükelçiliği’ne şahsen, yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve acenteler aracılığı ile ya da online olarak yapılmaktadır.
  • Başvurular için öncelikle vize türüne uygun Küba vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.
  • Küba vize türüne uygun olan vize başvuru harç bedelini ödemesi gerekmektedir.
  • Vize başvurusu için gerekli olan belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalı ve belgeler Küba Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Acenteler ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılacak olan başvurularda belgeleri sizin yerinize Ankara Büyükelçiliği’ne iletir.

Küba vize başvurusu için istenen belgeler eksiksiz, güncel, yıpranmamış olmalıdır. Başvuruları inceleme yetkisi Küba Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Başvurular ortalama olarak 7 gün içerisinde sonuçlanır.

Küba Vizesi Ne Kadar Sürede Verilir?

Küba vizesi için evraklarınızı eksiksiz teslim etmişseniz ortalama 2 gün içerisinde sizlere verilmektedir. Ancak araya girebilen resmi tatillere denk gelirse süre uzayabilir. Evrak eksikliği durumunda da bu sürede uzama meydana gelebilir. Küba vize işlemleri için seyahatten bir önce süreci başlatmak daha uygundur.

Küba Vize Başvuru Şartları 

Elinizde mevcut pasaportun geçerliliğinin devam etmesi ve seyahat bitimi itibariyle 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Küba Vize Başvuru Şartları hakkında detaylı bilgileri elde etmeniz ve evrakları hazırlamanız için yardımcı oluyoruz. Fotoğraf, kimlik ve rezervasyon belgelerinin usulüne uygun bir şekilde sunulmasını sağlamaktayız. Böylece vize sonuçlarınızın gecikmeden 2 iş günü içerisinde tamamlanacağını görebileceksiniz. Danışmanlık hizmetlerini alabileceğiniz adresimiz sayesinde en uygun fiyatlarla hareket edebileceksiniz. Tek girişli veya ekspres vize başvurularında farklı fiyatların olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Buna benzer detayları sizlerle paylaşacak olan adresimizde profesyonel danışmanların yer alacağını görebileceksiniz.

Küba Vize Evrakları Nelerdir?

Küba vize evrakları oldukça detaylı bir dosya olarak sunulmalıdır. Başvuru formunda vize türüne uygun tüm bilgilerin eksiksiz olarak yer almasına özen gösterilmelidir. Küba Konsolosluğu’nun resmi sitesinden doldurulması gereken başvuru formunda mutlaka dil kriterlerine de önem vermelisiniz. Online başvuru formunda bulunması gereken bilgilerin seyahatinizi net bir şekilde anlatacak düzeyde olmasına önem vermelisiniz.

Küba vize başvuru formu kadar önemli olan evraklardan birisi de dilekçedir. Dilekçenizde başvuru tarihi, ıslak imza, seyahat ile ilgili düşünceleriniz, varsa eski vizeleriniz hakkında da bilgilere yer vermelisiniz. Bir vize dilekçesi mutlaka özenilmesi gereken evraklardan biridir.

Pasaportunuzun mutlaka seyahat sonrasında da 6 ay geçerli olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Buna ek olarak 2 tane de boş yaprağı bulunmalıdır. Kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise fotoğraftır. Biyometrik olarak çektirilmesi gereken bu fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olması gerekiyor.

Uçak bileti rezervasyonu, otel ya da kalacak yer bilgisi, nüfus cüzdan fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeleri de yine evraklarınızın içerisinde bulundurmalısınız. Vize harçlarınızın da yatırılmış olması ve dekontunun dosyaya eklenmiş olması gerekiyor.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp