×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Küba

Küba Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Küba Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Küba Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Küba'da oturum ve çalışma izni

Vatandaşlık

Küba Vatandaşlığına geçiş

Konsolosluk

Küba Başkonsolosluğu, Slovakya Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Küba Vize Başvuru Formu, Küba Vize Dilekçesi

Küba ülkesine seyahat edece kişilerin belirli vize prosedürlerini yerine getirmesi gerekiyor.  Karayipler’de çok güzel bir ada ülkesi olan Küba ülkesinin en büyük şehri Havana’dır. Son derece egzotik bir yapısı olan Küba’ya her sene farklı seyahat amacı ile seyahat etmek isteyen kişiler bulunuyor. Küba seyahati için Türkiye’den de oldukça ilgi bulunuyor.

Kişilerin seyahatlerinden önce mutlaka vize işlemi yaptırması gerekiyor. Bordo pasaport sahiplerinin vize muafiyeti bulunmuyor. Fakat Siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerinin 90 günden az seyahatler için vize alması zorunluluğu yoktur. Vize türleri içerisinde ise turistik, ticari, çalışma, öğrenci ve aile ziyareti olmak üzere farklı kategoriler vardır.

 

Küba Vize Evrakları

Küba vize evrakları oldukça detaylı bir dosya olarak sunulmalıdır. Başvuru formunda vize türüne uygun tüm bilgilerin eksiksiz olarak yer almasına özen gösterilmelidir. Küba Konsolosluğu’nun resmi sitesinden doldurulması gereken başvuru formunda mutlaka dil kriterlerine de önem vermelisiniz. Online başvuru formunda bulunması gereken bilgilerin seyahatinizi net bir şekilde anlatacak düzeyde olmasına önem vermelisiniz.

Küba başvuru formu kadar önemli olan evraklardan birisi de dilekçedir. Dilekçenizde başvuru tarihi, ıslak imza, seyahat ile ilgili düşünceleriniz, varsa eski vizeleriniz hakkında da bilgilere yer vermelisiniz. Bir vize dilekçesi mutlaka özenilmesi gereken evraklardan biridir.

Pasaportunuzun mutlaka seyahat sonrasında da 6 ay geçerli olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Buna ek olarak 2 tane de boş yaprağı bulunmalıdır. Kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise fotoğraftır. Biyometrik olarak çektirilmesi gereken bu fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olması gerekiyor.

Uçak bileti rezervasyonu, otel ya da kalacak yer bilgisi, nüfus cüzdan fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeleri de yine evraklarınızın içerisinde bulundurmalısınız. Vize harçlarınızın da yatırılmış olması ve dekontunun dosyaya eklenmiş olması gerekiyor.

 

Küba Vizesi Ne Kadar Sürede Verilir?

Küba vizesi için evraklarınızı eksiksiz teslim etmişseniz ortalama 2 gün içerisinde sizlere verilmektedir. Ancak araya girebilen resmi tatillere denk gelirse süre uzayabilir. Evrak eksikliği durumunda da bu sürede uzama meydana gelebilir. Küba vize işlemleri için seyahatten bir önce süreci başlatmak daha uygundur.

-

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp