×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Gine Vize

Gine Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Gine Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Gine Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Gine'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Gine vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Gine Başkonsolosluğu, Gine Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Gine Vize Başvuru Formu, Gine Vize Dilekçesi

Gine Vize Nasıl Alınır?

Gine’ye seyahat edecek olan kişiler seyahatlerini gerçekleştirebilmek için amaçlarına uygun vize almalıdır. Gine vizesi alacak olan kişiler Gine vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Gine vize nasıl alınır’’ sorusunun cevabı verilmiştir. Gine vizesi alacak olan kişiler Gine vize işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

 • Gine vizesi alacak olan kişiler öncelikle Gine vize başvurusu yapacağı vize türünü belirlemelidir.
 • Gine vize başvurusu Gine Ankara Büyükelçiliği ve Gine İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapılmaktadır.
 • Başvuru için gerekli olan vize evrakları hazırlanmalı ve Gine vize başvurusu yapılacak olan temsilciliğe teslim edilmelidir.

Gine vize başvurusu için randevu alınmasına gerek yoktur. Ancak bazı dönemlerde randevu alınması gerekebilir. Bunun için Gine Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Gine’ye seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport sahiplerinin 90 güne kadar vize almasına gerek yoktur. Ancak Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir.

Gine vize başvurusu yapacak olan kişilerin Gine’ye girmeden önce Sarıhumma aşısı yaptırması gerekmektedir. Ayrıca başvuruda bulunacak olan kişiler Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır.

Gine Vize Kaç Günde Çıkar?

Gine vizesi alacak olan kişiler seyahatleri için Gine vizesi alması gerekmektedir. Gine vizesi alacak olan kişiler Gine vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Gine vizesi kaç günde çıkar’’ sorusu cevaplanmıştır.

Gine vize başvurularının sonuçlanması vize başvuru sahibinin durumuna ve Gine vize türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapacak olan kişinin eksik evrak beyanı, Gine konsolosluğunun başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağrılması gibi durumlarda ya da Gine vize başvuru yoğunluğu durumuna göre uzayabilmektedir.

Gine vizesini inceleyecek olan yetkili kurum Gine Ankara Büyükelçiliği ve Gine İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Gine vize başvurusunu inceleyen bu kurumlar için belirli bir süre kısıtlaması yoktur. Ancak kısa süreli Gine vize başvuruları ortalama olarak 5 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süreli Gine vize başvurularının ise sonuçlanması 4 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Gine vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Gine vize başvurularının daha hızlı sonuçlanması için bir takım konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Gine vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken en önemli durum gerekli Gine vize belgelerinin eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Gine vize belgelerinin eksik olması durumunda eksik vize belgeleri talep edilir ve vize sonuçlanma süresi uzar.

Gine Vize Başvuru İşlemleri

Gine’ye seyahat edecek olan kişilerin Gine vizesi alması gerekmektedir. Gine vizesi alacak olan kişiler Gine vize başvuru işlemi yaptırması gerekmektedir. Gine vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemlerini Gine’nin Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerine yapmalıdır. Gine’ye seyahat edecek olan kişilerin Gine vizesi muafiyeti var ise vize almasına gerek yoktur. Gine’ye seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport sahipleri 90 güne kadar Gine vizesinden muaftır.

Gine vize başvuru işlemi gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve Gine temsilciliklerine teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru için randevu alınmasına gerek yoktur.

Gine vizesi alacak olan kişiler vize başvurusunu seyahat amacına uygun yapmalıdır. Evraklar bu vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır. Evrakların eksiksiz ve güncel tarihli olması gerekmektedir.

Gine vizesi alacak olan kişiler vize başvurusu yapmadan Gine’de de geçerli olan seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin aşı kartı sunması gerekmektedir. Gine’ye seyahat edecek olan kişilerin Sarıhumma aşısı yaptırması gerekmektedir. Gine vize başvuru inceleme yetkisi Gine Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Başvurular ortalama olarak 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Gine Vize İçin Gerekli Evraklar

Gine’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Gine vize başvurusu için hazırlaması gereken bazı vize belgeleri gerekmektedir. Gine vize başvurusu için istenen belgeler, Gine vize başvuru türüne ve başvuru sahibinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Ancak her vize başvurusu durumunda hazırlaması gereken vize evrakları bulunmaktadır. Bu yazıda Gine vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken vize evrakları hazırlanmıştır.

Gine vizesi için gerekli evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Evraklar  Gine Konsolosluğu’nun istediği şekilde hazırlanmalıdır.

Gine vizesi için gerekli evraklar;

 • Pasaport: Pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmalıdır. Pasaportun seyahat süresinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Pasaportta kimlik bilgilerinin yer almış olduğu sayfanın fotokopisi
 • Gine vize başvuru formu, eksiksiz olarak Gine Konsolosluğu’nun istediği şekilde doldurulmalıdır.
 • Aşı Kartı: Sarıhumma aşısı
 • Seyahat amacını açıklayan Gine vize talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
 • Aile bilgilerinin yer almış olduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Gine konaklama bilgileri
 • Gine uçak rezervasyonları
 • Gine seyahat masraflarını karşılayabileceğini gösteren belgeler
 • Gine’de geçerli Seyahat Sağlık Sigortası
 • Başvuru sahibinin mesleki durumunu gösteren belgeler
 • Başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler

Gine Vize Ücreti

Gine’ye seyahat edecek olan kişilerin Gine vizesi alamsı gerekmektedir. Gine vizesi alacak olan kişiler başvuruda bulunabilmek için Gine vize ücreti ödemesi gerekmektedir. Gine vizesi ücreti vize türüne, ülkeye giriş sayısına ve vize türüne göre farklılık göstermektedir. Gine vize ücreti aşağıda verilmiştir.  

Vize Türü Giriş Sayısı Vize Süresi Vize Ücreti
Turistik Vize Tek Girişli 1 Aylık 200
Ekspres Turistik Vize Tek Girişli 1 Aylık 250
Ticari Vize Tek Girişli 1 Aylık 200
Ekspres ticari Vize Tek Girişli 1 Aylık 250
Turistik Vize Çok Girişli 3 Aylık 250
Ekspres Turistik Vize Çok Girişli 3 Aylık 300
Ticari Vize Çok Girişli 3 Aylık 250
Ekspres ticari Vize Çok Girişli 3 Aylık 300
Turistik Vize Çok Girişli 6 Aylık 300
Ekspres Turistik Vize Çok Girişli 6 Aylık 350
Ticari Vize Çok Girişli 6 Aylık 300
Ekspres Ticari Vize Çok Girişli 6 Aylık 350
Turistik Vize Çok Girişli 1 Yıllık 350
Ekspres Turistik Vize Çok Girişli 1 Yıllık 400
Ticari Vize Çok Girişli 1 Yıllık 350
Ekspres Ticari Vize Çok Girişli 1 Yıllık 400

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp