Çad

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Çad Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Çad'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Çad vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Çad Başkonsolosluğu, Çad Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Çad Vize Başvuru Formu, Çad Vize Dilekçesi

Çad Vizesi

Orta Afrika ülkelerinden biri olan Çad ülkesi denize kıyısı olmayan ülkeler arasında yer alır. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Kişiler bu ülkeye seyahat etmeden önce vize işlemleri için Çad Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmalıdırlar. Çad vizesi uygulaması sırasında sizlerden istenilen tüm belgeleri eksiksiz tamamlamalı ve tek dosya halinde kuruma ibraz etmelisiniz.

Çad vizesi için herhangi bir kapıda vize uygulaması yoktur. Aynı zamanda e vize uygulaması da bulunmamaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak kişilerin kuruma şahsen başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda yetkilendirilen seyahat acenteleri aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Çad ülkesinde 9 aydan daha fazla kalacaksanız mutlaka sarıhumma aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Uluslararası aşı belgelerinizi de yine vize işlemleri sırasında yanınızda bulundurmalısınız.

Kişiler seyahat öncesinde Hepatit A ve B, Polio, Meningokok, Tifo gibi aşıları yaptırmaları gerekir. Bununla birlikte sıtma ilacı da kullanmaları önemli detaylar arasındadır. Turistik değerleri fazla olmayan bir ülke olduğundan bu ülke turistik vizeye çok sıcak bakmıyor. Ancak diğer vize kriterlerine uygunsanız kolaylıkla vize işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp